Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hollandiából most kapott...

Tingitangi kérdése:

Hollandiából most kapott tulipánhagymákat hűtőben tartsam szeptemberig? Papírtasakban? Virágládába szeretném majd kiültetni erkélyre.

Figyelt kérdés

#tulpánhagyma
2015. máj. 28. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szárazabb helyen kell tárolni ez a lényeg, hűteni nem muszáj (pl. pince,kamra is jó).
2015. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát, még az a kérdésem, hogy ősszel ha beültetem a virágládába , mehet ki az erkélyre? nem fagy ki ?? és mennyire öntözzem ? elnézést tapasztalatlan vagyok ilyen téren...
2015. máj. 29. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Az erkélyre nem szabad kitenni mert kifagyhat,a föld ugyebár azonnal átfagy, sőt még a cserép is szétfagy/víz miatt szétrepedhet, szabad földben védve van tehát ott nem lesz baja, két dolgot láttam már: január-februárban kell cserépben a lakásba tenni és márciusra kihajt(akkor kitenni), másik hogy ősszel cserepestől le kell ásni a szabad-földbe és tél végén felszedni, majd fagyok után erkélyre tenni.
2015. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tulipán nem egy kifagyós dolog. A talaj tetejére került hagymának se szokott komolyabb baja esni, nálam pl. a kutya meg a macska szokott kikaparni néhányat. Meg mikor fél méter mélyen átfagy a föld, akkor az elültetett tulipán szintjén is igen hideg lehet.

Erkélyen meg nincs olyan hideg, mint lent.


Az nem jó ötlet, hogy lakásban meghajtatni és úgy kitenni márciusban. Mivel nincs hozzászokva a hideghez, egy pár fokos fagyban is lefagyhatnak a levelei.

Szeptemberben be kell ültetni a virágládába, és többé-kevésbé nedvesen tartani egész télen. Csak nem fent a korláton, hanem lentre, a fűtött fal mellé téve a ládát. A fal sugároz némi hőt. Ha esetleg jön valami extrém fagy, mondjuk -15-nél hidegebb, akkor még le is lehet takarni a ládát valami rossz rongyokkal, lehetőleg úgy, hogy a fal meg a láda közé ne kerüljön szigetelőanyag, csak a láda alá, fölé, meg a külső oldalra.

2015. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zoli17 válasza:

én ősszel vettem sok hagymát.

terv az volt, hogy a kert 1 részét berendezem vele.

ősszel ültet, tavasszal kihajt, nyárig mosolyog.

e helyett a kertben még februárban se lett meg a helye :(


meddig és hogyan tartható el bolti zsákjában? száraz hüvös helyen van.


gondolom most már megint csak ősszel tudom kirakni.

vagy ültessem ládába garázsba?


a fő kérdésem: kibír e még 1 évet élet nélkül, szunnyagva a kamrában? vagy minden kép elindul a csirázás? netán kiszárad elhal a jövő évi ültetési időpontig?

2016. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hiába van most hűvös helyen, mert nyáron nem lesz hűvös helyen.

A csomagolásában is ki fog hajtani, ha egy kis meleget érez, de föld nélkül el fog pusztulni nyárra.

Gyakorlatilag, ha földbe teszed, akkor meg fog maradni, de virágzásra ne számíts, se idén, se jövőre. Az ősz óta földben lévők mostanra már nagy gyökérzetet fejlesztettek (októbertől fejlesztik egyfolytában), enélkül már nem tudják se idén kivitelezni a virágzást, se a hagymájukban elég tápanyagot elraktározni a jövő évi virágzáshoz.

Ha kiülteted, a bimbó ki fog fejlődni kb., de el is hal még nyílás előtt. Jövőre nem lesz bimbó sem, két év múlva lehet virág, de akkorra meg elsűrűsödik az ültetvényed, akkor meg ez lesz a probléma. Gyakorlatilag akkor jársz legjobban, ha ezeket kidobod, és ősszel veszel újakat. A hagymás növények sokat kibírnak, de nem bármit.

2016. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zoli17 válasza:

azért az túlzás hogy dobjam ki :D 300 db körül van.

van hüvös pince, le tudnám vermelni 1 évre.

de kiteszem és bíztatom :D

idén sejtem nem lesz virágja, de 1 év alatt simán össze szedheti magát. a fajták fele nagy szemű, pár zacsko kis szemű van csak benne. elég élet képesnek néznek ki, sok elraktározott energiával.

ládába fogom kiültetni mert a kertben gyakorlatilag építőanyag van mindenütt, ezért nem ültettem ki.

köszi a választ.

2016. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zoli17 válasza:

és ha eltolnám az évet? a virágzás ciklusát?


most leföldenem hüvős helyen. és majd csak nyáron hozom ki napra. addig erősödne a gyökere.

olvastam ezt a időzített virágzás modszert valahol.. ez volt a lényeg hogy garázsban olyan hőmérsékletet csináltak neki mint ha más évszak lenne.


a boltosok előre fűtenek rá, hogy télen már virágozzon eladható legyen: 1 hónapja vettem virágba borultat aldiban.

én késleltetném vagyis kamrában tartanám tavaszi meleg alatt erősödjön...


vélemény?

2016. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha már most földbe ülteted, akkor sincs ideje megerősödni.

Szabadba kiültetve, ha csak november végén ültettem el, akkor is sokkal fejletlenebb lett, mint szeptemberben ültetve.

Mostanra a kintieknek, ha összeadjuk a gyökérhosszakat, már legalább 5 méter gyökerük van, és ezt még megduplázzák. Ha földbe teszed most, akkor hiába kezdi el a gyökeresedést (de még azt sem azonnal), akkor a meleg beérkeztéig tud mondjuk 2-3 méter gyökeret fejleszteni. A meleg meg a hosszú napi megvilágítás miatt elkezd bimbót hozni, de kinevelni nem tudja. Aztán ha túl nagy lesz a meleg, akkor a levelek leszáradnak, még mielőtt kellő mennyiségű tápanyagot felhalmoztak volna a jövő évre. Ez a nemesítettebb fajtáknál még fokozottan igaz.


Egy 40 cm-es virágládában fel tudsz nevelni mondjuk 15 db tulipánt, ennél többet semmiképpen. 300 tulipánhoz drágább lenne a láda meg a virágföld, mint új hagymákat venni. Nem beszélve az esetleges hőmérsékleti játszadozásokról.

Ha rá tudsz áldozni egy fagyasztót, amiben -5-0 fok között tudod tartani a hagymákat, akkor el tudod őket tárolni egy évig, másként nem.

Valószínűleg már 0 fokon is fejlődik a tulipán, +1-en egész biztos, azaz nem tudod tárolni.

A virágboltban kapható tulipánokat nem késleltetni szokták, hanem siettetni. Azt meleg hellyel és világítással meg lehet csinálni.


Ha meglenne a hely nekik a kertben, akkor azt mondanám, hogy nem sok értelme van ugyan, de ültesd el őket, aztán lesz, ami lesz, de így kert nélkül sajnos nincs jobb ötletem, mint kidobni őket.

2016. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!