Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem volt időm elültetni a...

Nem volt időm elültetni a tulipánhagymákat. Tavasszal is jó lesz?

Figyelt kérdés

Van rengeteg tulipán, nárcisz, jácinthagymám, de nem tudtam elültetni. Tudom, hogy most ősszel kellett volna, de már késő bánat.

Ha tavasszal ültetem el az is jó? MAx később virágzik nem?

Vagy próbáljam meg még most? Nincs még hozzá késő?


2014. nov. 20. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrégiben ilyeneket adtam el és úgy tudom hogy kizárólag ősszel lehet, legkésőbb november elején... De az időjárástól is függ hogy fagy-e a talaj! De ezeket ősszel kell elütetni, tavasszal nincs sok értelme, akkor nyílnának! Remélem tudtam segíteni.
2014. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

De most mit csináljak ha egyszer nem tudtam elültetni. Tudom, hogy kora tavasszal virágoznak, de még egy évet nem várhatok az ültetéssel.

2014. nov. 20. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha lehet mindenképpen ültesd el! Ha lehet cserépben is megteszi, majd kiülteted!
2014. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van vagy 200 db :-/ minimum. úgy kaptam. Ezért nem volt rá eddig időm. A cserép nem fog menni. :-(
2014. nov. 20. 14:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Még amikor elkezdődnek a talajmenti fagyok, és megfagy a föld legfelső egy-két centiméteres rétege, akkor is érdemes elültetni, mert egy ásóval különösebb erőfeszítés nélkül is tudsz csinálni kis 10 centis gödröket, amibe elültetheted ezeket a hagymákat. Nincs még késő, ültesd el az idén!
2014. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ok. Hétvégén ha nem esik az eső belevágok! :-)
2014. nov. 20. 15:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Kapával húzol pár mély sort és 20 centinként beleduggatod. 10 perc... Isten ments, hogy egyenként kapard el a 200-at.
2014. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így, ahogy írják.

Igazából már most is késő nekik, mert mostanra a kintieknek már nagy gyökérzetük van, amivel tudnak majd indulni tavasszal. A nárciszoknak már másfél hónappal ezelőtt is gyökerük volt (mikor átültettem őket).

Ha csak most ülteted, akkor későn kezdenek fejlődni, mert most már egyre hidegebb a föld, tavasszal kell nekik valami gyökeret produkálni, de akkorra meg már bejön a melegebb idő, a melegtől kihozzák a virágukat, de ez is későn lesz már, és mivel nincs elég gyökerük, ezért a tartalékaikat élik fel, így kisebb lesz a (késői) virágjuk, akkor a nagy meleg miatt nagyon gyorsan elszárad a levelük, nem tudnak új tartalékot képezni, ezért a következő évi virágzás is gyenge lesz, csak az erősebbek hoznak majd virágot.

2014. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:-( Hát köszönöm. Azért elültetem hátha.


Milyen mélyre kell?

2014. nov. 20. 18:52
 10/12 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm a tippet, ez jó ötlet! :-)
2014. nov. 20. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!