Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gyerek ráöntött fél liter...

A gyerek ráöntött fél liter tejet a virágomra. Most mi a bánatot csináljak?

Figyelt kérdés

Nagy méretű cserepesvirág, bent a lakásban. Ilyenkor mi van? Be fog büdösödni? A tejet a virágföldből ki nem öblítem .

Kész vagyok : D


2015. ápr. 11. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, én egy kicsit átöblíteném, de attól sem lesz baja, ha beáztatod kicsit, vagy átülteted, meghagyva a gumók körüli földlabdát, a Zamioculcas nagyon strapabíró növény.:)

A kicsi pedig aranyos lehetett, szerintem mondd el neki, hogy s mint vannak a dolgok és engedd segíteni, ha te is locsolsz, mert ha ennyire érdekli, máskor is meg fogja csinálni, és lehet, hogy olyan növénnyel, ami nem ilyen erőteljes.:)

2015. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én éreztem az iróniát.:) Az én gyermekem annó "kifestette" magát, mert anya is, persze le is esett a szemhéjfesték, ami összetört. Tudnak ilyen dolgokat csinálni, én is fél percre mentem ki..:)
2015. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most két nap után már lehet, mindegy, de simán át kellett volna öblíteni a földet, azonnal. Öntözni rá felülről, hogy alul kimosódjon. Úgy most is meg lehetne még csinálni, hogy beáztatni egy vödör vízbe, és ha felázott, akkor átöblíteni. Semmi baja nem lesz attól, hogy pár napig sáros a földje, az csak hosszabb távon káros.

Öblítés után nem árt egy kis tápoldat.

2015. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem árt a virágnak a tej, max ha lúgos földet szokta meg, akkor bánthatja egy kicsit, hogy hirtelen savasra váltott a környezet. Nem tudom, hogy berohadhat e, tejjel szoktak permetezni gomba ellen, de ott higítva használják.
2015. ápr. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!