Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fasebkezelőt házilag hogy...

Fasebkezelőt házilag hogy lehet előállítani?

Figyelt kérdés
Boltit nem akarok venni, mert rengeteg kell majd most és az már nem épp olcsó. Szeretnék kérni tippeket erre, vagy bármi hasznosat, h a fasebeket, illetve főleg a nagyobb metszési és vágási felületeket mivel lehet, érdemes kezelni. Előre is köszi.

2015. febr. 27. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Házilag legegyszerűbb, ha a sebet beecseteljük valamilyen réz tartalmú lemosószer, és gombaölő, valamint rovarölő szer egy százalékos oldatával. Tehát egy jóval töményebb oldattal, mint amivel vegetációs időben a lombot kezeljük.

Az ecsetelést követően hagyjuk a szert megszáradni, majd sötét olajfestékkel kenjük át. Ezzel a módszerrel mindent megtettünk annak érdekében, hogy a sebek hamarabb begyógyuljanak. A vegyszerek fertőtlenítik a sebet, az olajfesték pedig lepergeti a vizet, de engedi a szövetek szellőzését.

2015. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Miért SÖTÉT olajfesték? Nem lesz gond a téli napsütés okozta túlmelegedéssel?

Én a méhviasszal való bekenést ismerem, nagyszüleim korában, míg nem volt bolti sebkezelő, azt használták.

2015. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Felőlem lehet citrom sárga is.Mondjuk elég furcsán néz ki egy gyümölcsös tele festegetve rikító színekkel.
2015. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lefűrészelt ág helyén elhal a fa, a száraz fának túl sokat nem árt a túlmelegedés.

Lefesteni szerintem csak úgy két héttel a vágás után érdemes, egyrészt túl friss vágásnál még fel is szívódhat valami kártékony anyag, másrészt meg úgyis összerepedezik az elhalt rész, és két hét múlva már a repedésekbe is mehet a festék.

Én amúgy szoktam kivinni gépzsír-hajtóműolaj keveréket, olyan jó baracklekvárnak kinézőt (szín-állag), és a száraz, repedezett vágásokat ecsettel bekenem. Mivel ha az ilyen helyeken behatolnak a farontó gombák, akkor a fa (ág) belsejét kikorhasztják, és utána rombol a vihar.

Ez a keverék bizonyos betegségeknél a kisebb mézgásodásokat is megállítja, a kéregre kenve és beszívódva.

2015. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 kg középszínű olajfesték, 100gr Fundazol /Fundasol/ összekeverni, és kész. / A szomszédos nem társult országokba még kapható, -eredetileg felszívódó gombaölőszernek használták. Ha nem tudnád beszerezni, akkor használhatsz Ditán M-45-öt, bár a hatóanyaga más. A középszint úgy értelmezd, hogy a háncs színnel azonos vagy majdnem azonos színű legyen az olajfesték. Ha nem érthető valami privibe megtalálsz.
2015. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm mindenkinek! Őszintén szólva nem gondoltam, h kapok ilyen hasznos válaszokat és meg lehet ezt oldani házilag is. Mindenképöpö megpöróbálom valamelyik variánst. Lehet h mindegyiket. Mégegyszer kösz!
2015. febr. 28. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!