Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány százalékkal olcsóbb...

Hány százalékkal olcsóbb meleg vizet előállítani gázzal, mint villanybojlerrel?

Figyelt kérdés
Most 200L kb. 20 éves Hajdu villanybojlerem van. Tervezek egy indirekt tárolót kondenzációs kazánhoz, de közel 200e HUF a beruházás. Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt térülne meg.
2014. nov. 18. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

1-2 év ha egyedül élsz, ha többen vagytok hamarabb


Villanyáram méreg drága, már a gáz sem olcsó, de ÉG és FÖLD a különbség. ;)


Gazdaságosabb egy saját villanyáram generátorral áramot termelni, és úgy ellátni egy családi házat árammal, mint venni az áramot, ha megfelelő legális, de megfelelően megválasztott az tüzelő anyag. Kész vicc ez már. "ELMŰ-ELMÁSZZ" kompenzáció. Franciák meg már könyörögnek, had adjanak el olcsón áramot nekünk.


Tudom, mert van egy bontásra ítélt családi házam - nagy városias környezetben - telek az érték - , és válság miatt több károm lett a villanyáram miatt, mintha akkor én bevezettem a gázt, és marad a kazán is (vegyes). tüzelésű maradhatott volna.

2014. nov. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
kb 3-4 szer drágább a villany.
2014. nov. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
..csak biztonságosabb...
2014. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy biztonságosabb. Legmodernebb gázkazánról van szó, teljesen zárt rendszer, nem juthat ki az égéstermék. Ha mégis tömítetlenség lenne valami hiba folytán az ablakokon van nyomáskülönbségre nyitó szellőző, így a nomáskülönbség nem szippanthatja vissza az égésterméket. De ha mégis megtörténne akkor a kazánnak van saját érzékelője és kikapcsol. De ha mégsem kapcsolna ki akkor még van a biztonság kedvéért egy CO raisztó.


Baleset a régi nyitott tűzterű készülékekkel szokott előfordulni.

2014. nov. 18. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy vezérelt árammal (leánykori nevén éjszakai árammal) üzemel-e a villanybojler, vagy nappali árammal táplálod.

De nézzük a tényeket:

1200 m3 gázfogyasztás (az éves 9 eFt-os alapdíjat is beleszámolva) 135 eFt, tehát köbmétere durván 112 Ft és ez az egy köbméter átlagosan 34 MJ fűtőértéket jelent.

Mivel 1 kWh = 3,6 MJ

durva számításhoz mondhatjuk, hogy 10 kWh áram és 1 m3 földgáz fűtőértéke egyenlő.


EON területen

a nappali áram 36 Ft / kWh

éjszakai áram 25 Ft / kWh

a földgáz 1 m3-e 112 Ft


Normáljuk 36 MJ-ra az adatainkat:


36 MJ hőteljesítményhez kell 1 m3 gáz : 112 Ft

36 MJ ~ 10 kWh fogyasztás nappali áram: 360 Ft

36 MJ ~ 10 kWh fogyasztás vezérelt áram: 250 Ft

2014. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lalalalalalala és la ***** válasza:
Az a probléma az éjszakai árammal, hogy akkor fűtik fel amikor nincs szükség rà. (Legalábbis felénk) Reggel 8-kor bekapcsolják, aztán pedig délután 1-kor. A gond ezzel csak az, hogy estére a víz már hűl amikorra fürdésre kerül a sor. Azaz fölöslegesen van maximumon nappal, ha éjjel nem fűtik újra. Nemtudom az ország többi részén is igy van-e,de felénk igen. Ha belegondol az ember a kedvezményes áram nem is olyan kedvezményes. Inkább gáz!
2014. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kösz a hasznos infokat. Vezérelt áramot használok


A hűlés tekintetében szerintem nincs különbség, mindkettőnek van hővesztesége, mindegy hogy mikor lett felfűtve.


Mondjuk szerintem még annyi hiányzik a képletből, hogy a kazánnak nem 100% a hatásfoka. De így is kb fele a gáz.

2014. nov. 19. 00:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Meglepően jó válaszok és igen.


Én megspóroltam volta a zárt égésterű gázkazános rendszer árát ha be kötésre kerül a gáz anno, és akkor a gáz is bent van a telken, ami értéknövelő egy teleknél, modern gáz készülék a nyerő.

2014. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!