Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ebben az enyhe időben ki...

Ebben az enyhe időben ki lehet ültetni a gyökeres fenyőt?

Figyelt kérdés
Ma szedtem le a karácsonyfát és gyökeres és kitettem az udvarra, mivel most enyhe az idő. Ebben az időben ki lehet ültetni? Ha jön egy fagy az ártani fog neki? Különben is hullik mint az állat. Mit lehet vele csinálni? Vagy csak tavasszal lehet kiültetni?

2015. jan. 10. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Annak már vége!


Ezek a gyökeres fenyők csak átverésnek jók. 10 éve én is vettem, kiültettem, elpusztult, aztán mikor kiszedtem a maradékot, akkor látszott hogy csak egy öklömnyi volt az eredeti föld és a gyökere is szét volt barmolva, persze hogy elpusztult.


Ilyenkor bent kellene tartani tavaszig és gondozni mint a szobanövényeket, aztán ha jó idő lesz, akkor kiültetni.

Legalábbis ezt olvastam régen.


Ha már sárgul és hullik, akkor vége szerintem.

2015. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban úgy kellene ahogy az 1 irta.Ezt a fenyőt nagyon korán kiszedték,és minimális földel tették cserébe ,és öntözgetni is kellett volna .Erre mondják eladásra volt előkészitve .Ha hullik is ,akkor ennek kakukk .
2015. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindegy, nem fogom magam izgatni magam rajta, nem is az én ötletem volt, mindenki más leszarja, csak engem izgat de már nem fog. De azért én sajnálom. Igen, baromira hullik, akkor búcsút is inthetek neki
2015. jan. 10. 23:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen frissen beültetettek nem bírják a meleg szobalevegőt. A levagdalt gyökérzet miatt nem tudnak annyi vizet felvenni, mint amit a levelek elpárologtatnak. (Lásd jelen eset.) Karácsonykor be lehet vinni 3-4 napra, de utána egyből ki kell tenni őket. Szabadban elvannak simán. (Nagyon nagy fagyoknál kell nekik valami védett, de nem fagymentes hely.) Volt már rá eset, hogy a kivágott fenyő a szabadban, napos részen hagyva megmaradt, márciusban vizes hordóba állítva hajtani kezdett, és csak nyáron pusztult el.

Mondjuk, esetedben szerintem nem sok esélye lett volna jól kezelve sem a megmaradásra.

2015. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hullik a levele, akkor kuka.


MI cserepesnek kicsi fenyőt vettünk, nagy cseréppel.

Csak egy hétig volt bent, nem ültettük ki, hanem nagyobb cserépbe, később dézsába.

4-5 évig volt a karácsonyfánk.

2015. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja és utána kiültettük, mert nem fért be a házba.
2015. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!