Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a gyökeres karácsonyfát...

Ha a gyökeres karácsonyfát kiteszem az udvarra és még nem ültetem el? (többi lent)

Figyelt kérdés
akkor árthat neki a fagy ha még nem ültetem be? És ha beültetem, akkor? Melyik a jobb?

2015. jan. 3. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne olyan helyre tenni,ahol nagy fagy nem éri. Az ilyen fáknak nem nagyon védett a gyökere ,kevés a föld mellette .Kiültetni csak tavasszal szabad .
2015. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ilyen hely nincs, csak a pince ahol sötét van ugye. Akkor most mit csináljak?
2015. jan. 3. 15:58
 3/6 emir72 ***** válasza:
Húzz egy nagyobb méretű zsákot (pl kukás-zsák) a gyökerére, és lazán tömd ki szalmával (vagy összegyűrt újságpapírral). Ez megvédi a fagytól.
2015. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én amikor megenyhült annyira az idő, hogy gödröt lehetett ásni, akkor vittem ki és egyből elültettem. Mind megmaradt, többet kivágtunk már, mert 15 méternél is magasabbak lettek...
2015. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat
2015. jan. 5. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs valami fűtetlen melléképület, pl. garázs? Oda be lehet tenni arra a pár napra, ameddig -10-nél hidegebbek előfordulnak, az sem baj, ha sötét van. Gyengébb fagyot meg kibírnak a gyökerei.

Az fontos, hogy pár napnál tovább ne legyen 5 foknál melegebb fedett helyen, mert tavaszt érez és beindul.

Fagymentes időben fagymentes talajba ki lehet ültetni.

2015. jan. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!