Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd telek üres, gondoza...

A szomszéd telek üres, gondozatlan, a tulaj nem foglalkozik vele, feljelentgetni nem akarunk. Mit tegyünk vele? (kattints a többiért! )

Figyelt kérdés

Gondoltam rá, hogy bevetem valamivel, krumplival, kukoricával, fontos lenne hogy a kutya is rálásson, mert a jelenlegi méteres gaztól nem igazán látni át a területen, és gyakran besettenkednek mindenféle zűrös alakok bóklászni.


Nyilván szépre nyírni nem fogom más gondozatlan telkének a füvét, de ha bevetem, abból baj nem lehet, esetleg teszek oda egy kecskét, vagy pár nyulat és kialakítok pár folyosót, hogy rálásson a kutya a részre.


Nyáron így is azt kellett már csinálnom, hogy telibe nyomtam keresztben fűnyíróval, hogy lásson és tudjon ott közelekedni a kutya, nem tudjuk hogyan másznak be. Kerítés pedig nincs a határos területünkön, (arra várunk, hogy valaki megvegye végre és megcsinálja, vagy a tulaj nekiálljon gondozni)


2015. jan. 10. 16:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
A 6.-at kár volt lepontozni, hiszen igaza van! Kezdd el művelni ha a tulaj nem foglalkozik vele, és 15 év múlva (vagy korábban ha sikerül tanúkat szerezned, hogy már most is évek óta gondozod) a tiéd lesz egy jelképes összegért. Ezt nevezik elbirtoklásnak. Nekem is volt így telkem sok évvel ezelőtt.
2015. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

Az elbirtoklás nem ennyire egyszerű.

Úgy szól a törvény, hogy "sajátjaként birtokolja" a területet az elbirtokló 15 évig. Vagyis úgy gondolja már a kezdetektől valami okból, hogy azt már soha nem fogják tőle visszakérni. Mondjuk, ha hallja valakitől, hogy a távoli tulajdonos örökösök nélkül meghalt, elkezdi használni a területet, aztán 15 év után előkerül valami örökös, akkor tőle el lehet birtokolni.


Én is azt javaslom, hogy beszélni kell a tulajdonossal az ingyenes használat miatt (állapotfenntartás címszóval).

Jó ötlet megemlíteni az önkormányzat büntetési szándékát a gondozatlanság miatt.

A címét kiadja a földhivatal, ingyen.

A saját telek helyrajzi száma kell hozzá, de faluban valószínűleg elég az utca/házszám.

2015. jan. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!