Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd telek üres, gondoza...

A szomszéd telek üres, gondozatlan, a tulaj nem foglalkozik vele, feljelentgetni nem akarunk. Mit tegyünk vele? (kattints a többiért! )

Figyelt kérdés

Gondoltam rá, hogy bevetem valamivel, krumplival, kukoricával, fontos lenne hogy a kutya is rálásson, mert a jelenlegi méteres gaztól nem igazán látni át a területen, és gyakran besettenkednek mindenféle zűrös alakok bóklászni.


Nyilván szépre nyírni nem fogom más gondozatlan telkének a füvét, de ha bevetem, abból baj nem lehet, esetleg teszek oda egy kecskét, vagy pár nyulat és kialakítok pár folyosót, hogy rálásson a kutya a részre.


Nyáron így is azt kellett már csinálnom, hogy telibe nyomtam keresztben fűnyíróval, hogy lásson és tudjon ott közelekedni a kutya, nem tudjuk hogyan másznak be. Kerítés pedig nincs a határos területünkön, (arra várunk, hogy valaki megvegye végre és megcsinálja, vagy a tulaj nekiálljon gondozni)


2015. jan. 10. 16:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"bodzázni" gyakran jöttek be, ezért most a bodza nagyját leirtottam, de a méteres gazzal nem tudom mi legyen.
2015. jan. 10. 16:15
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
gyujtsd fel
2015. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Önkormányzatnál panaszt tenni,és majd felszólítják a kaszálásra .ha nem tesz eleget az önkormányzat lekaszáltatja ,a költséget meg kiterhelik neki .

Erre a törvény ad lehetőséget.Nekünk is volt egy területünk,csak 1 kaszálást akartunk kihagyni,már jött is felszólítás .

2015. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem tudom, hogy megteheted-e, hogy az engedélye nélkül használod a telkét (nehogy te járj rosszul, feljelent vagy valami). De ahogy a 3-as írja, ha panaszt teszel az önkormányzatnál, akkor tuti le lesz nyírva a fű.
2015. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

És, mi lenne ha pl. jelképes összegért kibérelnéd a telket szépen bevetnéd és kapna a tulaj is valamit a terményből?

Valahogy megoldani okosba...természetesen írott szerződéssel stb.?

Vagy megállapodtok, hogy pl. ebben az éveben karbantartod, hogy ne büntessék meg de akkor idén te használhatod a telkét termelésre, kecskének stb.

2015. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha Te gondozod 15 évig akkor létrejön az elbirtoklás! Nézz utána!
2015. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Uh, írtam hogy feljelenteni nem akarom.. Ő is feljelentgethetne túlméretezett kerti tó, be nem jelentett kerti építmény, akármi miatt, nem hiányzik!


Most fizetni viszont biztosan nem fizetnék azért mert ingyen gondozom a gazos szar területét.... ez felejtős. Beszélni meg nem igazán lehet vele. Szerintem (mivel szökőévente jár fel) észre se venné mi van a területen, főleg ha mondjuk a haszonnövény olyan jellegű... vagy vegyes az ültetés (polikultúra)

2015. jan. 10. 17:24
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha bármit is ültetsz oda, az jogtalan, és adott esetben nyugodtan begyüjtheti a szomszéd a termést.


A legokosabb lenne tényleg kibérelni, fizetsz neki X összeget, ennek fejében használhatod egész évben, amig a bérleti idöszak tart.

2015. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Ijessz rá ha egyszer találkozol vele, hogy az önkormányzattól volt itt valaki nézelődni, hogy rendezetlen a kert stb valaki szólhatott nekik....


És tényleg nem lenne rossz ötlet vele megegyezni, hogy cserébe a telek rendben tartásáért te ingyen használhasd azt az adott évben. Ez csak jó lenne neki akkor megússza a büntetést és melója sem lenne vele legalább valaki ránéz és gondozza. Mindezt persze, ahogy fentebb is írtam csak szerződéssel, tanúkkal!


Az elbirtoklás bennem is felmerült, ahogy itt valaki javasolta csak hát azzal az a baj, hogy ez olyan helyeken megy, ahol a tulaj soha nem kerül elő. Nem igazán lehet kivitelezni ott, ahol a tulaj ha ritkán is de ránéz a telekre. Ráadásul bizonyítanod kell, hogy ennyi ideig minden évben te gondoztad a birtokot.

Ehhez meg az kéne, hogy bejelented az önkormányzatnál, hogy saját szakálladra gondozod a telket, hogy meglegyen a stabil lábakon álló bizonyíték de akkor megint ott vagy, hogy na akkor kié is a telek, miért akarod gondozni, mi a probléma? És ránéznek a tulajra!

Aztán meg benne van 1-2 éved és a tulaj egyszer csak elkezdi használni, eladni stb.

2015. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell a felhajtás. Semmi szín alatt ne vesd be, ne rakj tüzet, ne akard bérelni, ne jelentsd fel. Legjobb a láncfűrész, és igenerős gyomírtó, mondjuk eső előtt...ezt is csendben.


Hallgatni arany. a békesség a legfontosabb.

2015. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!