Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet kakiszilva fát...

Mikor lehet kakiszilva fát ültetni? Most novemberben lehet?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy 5 éves példányt. Nem nagyon értek hozzá, minden tanácsot megköszönök.
2014. nov. 15. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a marhatrágya az veszélyes.

Ha sok nitrogént kap, könnyebben elfagyhat.


Inkább P és K túlsúlyos műtrágyával ajánlom az ilyen mérsékelten téltűrők tápozását.


Egyébként van fajtája?

2014. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Remélem, az oltási pont a föld alá került, mert egy esetleges elfagyáskor a föld alól újra hajthat. Ismerősnek is 3 télen földig fagyott, aztán megerősödött, és azóta nem érte fagykár.

Ha nem megy -18 alá a hőmérséklet, akkor jó ötlet volt kiültetni. Ha hidegebb lesz egyetlen éjszaka, akkor nem volt jó ötlet. Én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy tartsa cserépben a szabadban, fal mellett, és amikor hideg napok jönnek, akkor vigye fűtetlen, de zárt helyre, sufniba, ilyesmi helyre, vagy kint lefektetve tegyen rá egy régi szőnyeget, aztán a felmelegedéskor vissza az eredeti helyére.


A boltiak etilénben vannak érlelve, házilag nekem még semmilyen módon nem sikerült nyersen élvezhetővé tenni semmilyen fajtát.

Viszont radiátoron könnyen aszalódik, és úgy az aszalt fügével vetekszik, a fügéktől eltérően cukrozás nélkül is.


Ha nem fagy el, akkor virágozni fog, nekem a vödörben tartott saját oltványom már a harmadik évében termett.

Jövőre, ha igaz, megkóstolhatom a saját oltású Hana Fuyut, az éréskor már a fán sem csersavas. :)

2014. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Csersavasság megszüntetésére próbáltam már:

pár almával egy zacsiba kell tenni, azok etilén gázt termelnek...

Állítólag CO2-vel is lehet kezelni. Szódásszifon+parton, víz nélkül, zacsiban a kaki és fel lehet fújni a szifonnal.


Vagy csak simán be a szobába és amikor utóérik puha taknyos állapotúra, akkor általában ehető.

2014. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Meg lehet éppen enni ilyen állapotban, de minek? :)

Nekem semelyik nem jött be.

Pontosabban, a szódáspatronról csak olvastam többektől, hogy nem lett jó.

2014. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Na jó, nem akarlak meggyőzni, legalább több marad nekem.
2014. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nekünk fán is taknyosra érik, de a biztonság kedvéért berakjuk egy zacskóba 2 alma mellé és jobb lesz mint a bolti. meg nagyobb is
2014. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!