Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy ilyen a kakim?

Figyelt kérdés

Tavasszal ültetett konténeres kakiszilva levelei kissé behajlottak és csüngenek. Ez normális vagy haldoklik a növény? Nincs viszonyítási alapom milyennek kéne lennie.


Ültetéskor be lett iszapolva, szinte naponta kap vizet. 10 centis elválasztó földréteg alatt kapott vagy 3 kiló marhatrágyát. Az első gyanúm, hogy ezt érhette el idejekorán.



[link]



2013. júl. 6. 10:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és kicsit világoszöldek a levelei, illetve vannak sárgák is...
2013. júl. 6. 10:49
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy offolok, de a kérdésed elég félreérthető :)


Kiírhattad volna, hogy kakiszilvám, mert így sokan rá sem mernek kattintani, mert attól félnek, hogy mi vár rájuk :)

2013. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem inkább többen kattintanak ide.


Lehetne szebb is, de friss telepítés...

adj neki kis magnéziumot (keserűsó)

meg alapból magas foszfor és káliumtartalmú műtrágyát néhány hetente!


Milyen fajta?

2013. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Hát az enyém nem nő ki de nem is sz@rok az udvarra
2013. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A többi hasonlóan színvonalas és értelmes hozzászólás előtt megjegyzem, hogy az említett növény latin neve Diospyros kaki, amiből jön a magyar kaki elnevezés is.



Hát rajta tizen-néhány évesek, lehet viccelődni.

2013. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem TIPO fajta.


Szuperfoszfátom és kálisóm van itthon, akkor adagolok neki havonta 1-1 marékkal. Magnézium talán van a gazdaboltban.

2013. júl. 6. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Először én is azt hittem, hogy ez valami egészségügyi kérdés lesz...

Amúgy szerintem nem kell aggódni, majd megerősödik. Idei ültetés? Vagy őszi?

2013. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Tavasszal ültetett konténeres kakiszilva "
2013. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, bocs, nem olvastam elég figyelmesen. De akkor meg pláne nem kell csodálkozni szerintem hogy még ilyen. MAjd jövőre megindul.
2013. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Elég sokan viccelődtök a kakiszilván. Elmondom , mondjuk az előző kommentelők között is írta már valaki, hogy e növény latin neve Diospyros kaki. Ebből ered a "kakiszilva" elnevezése a nönyénynek. He ha szebben akarod mondani kedves kérdező, talán használhattad volna a Hurma, vagy a Datolyaszilva nevet is, mert először én is kicsit félreértettem. vagy legalább kiírhattad volna, hohy kakiszilva.
2013. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!