Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy szobanövénynek elég a...

Egy szobanövénynek elég a sima vízzel való öntözés?

Figyelt kérdés
Szóval elég hogyha "csak" locsolom őket vagy tápanyagot vagy hasonlót is kell nekik adni? Sok szobanövényünk volt már és mindet csak locsoltuk, mégis gyönyörűek voltak. Akkor mire ez a sok táp meg ilyen lötty, olyan lötty, ilyen granulátum olyan tápanyag??

2014. szept. 5. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha évente át van ültetve egy növény akkor nem szükséges tápozni, sőt nem is ajánlatos.

Én szerintem egyrészt olyan növényeknek van amit valamilyen oknál fogva nem ültet át az ember lánya gyakran.

Másrészt valakinek jó pénz.

Kb ez olyan mint a cigeretta, alkohol semmi szükség rá, sőt de valakinek pénzt hoz így van.

Vagy a kutya, macska kaja. Ha húst kap hússal tökéletesen megfelel, még olcsóbb is mégis gyártják a rosszabbnál rosszabb jó részt gabonából álló tápot, mert valakinek haszna van rajta.

2014. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak igénytelenebb növények, amiknek sokáig elegendő a talajban lévő tápanyag. Általában a lassan fejlődőknek. A végtelenségig azért nem, egy idő után minden növény elkezd sárgulni, ami éhezik.
2014. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A föld csak egy ideig tartalmaz tápanyagot, utána pótolni kell.
2014. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben, értem, köszönöm a válaszokat! :)

Még lenne egy kérdésem, ha nem probléma.. Már biztos ti is láttátok, hogy a modernebb lakásokban sima füvet növesztenek az ablakban ilyen sima hófehér cserépben. Én is kipróbálnám, mert szerintem nagyon jól néz ki. Viszont azt csak simán úgy kell hogy egy kapsót telitöltök földdel és teliszórom fűmaggal és csak locsolom?

2014. szept. 6. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:
A fűnek sok fényre is szüksége van. Olyan ablakba tedd, ahol sok napfény éri.
2014. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az meglesz. Tetőtéri ablakba fog kerülni ami reggeltől kora délutánig közvetlen napfényt kap és utána is fényes a szoba de akkor már nem közvetlen.
2014. szept. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!