Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan védekezhet3k a vakond...

Hogyan védekezhet3k a vakond ellen? A ferdén leásott, ferde üveg nem jött be. A karbitra esküszik egy ismerősöm, de hol szerezhető be?

Figyelt kérdés

#vakond #KERTI KÁRTEVŐ
2014. márc. 29. 19:57
 1/10 anonim válasza:
vakondriasztó
2014. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Van valami vakondriasztó növény, azt kell ültetni.

Az is megoldás ha beszerzel egy macskát, ha elég ügyes, megfogja a vakondot

2014. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha sok a giliszta a földben, akkor nehéz lesz elkergetni. Esetleg gyújts meg kénlapokat és dugd be pár lyukba, majd fedd le egy vödörrel. Ha szerencséd van, akkor lesz egy kis huzat a járatban, ami beviszi a gázt. Akkor sírva menekül és át lehet dobni a szomszédnak vagy kivinni a mezőre. Agyoncsapni nem tudnám.

Belélegezni nem szabad a kéngázt, mert hetekig tartó köhögést okoz.

2014. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a macska vált be.3 éve került ide akkor megfogott kettőt, nálunk azóta sincs.Már a szomszédból is kikapkodta a vakondokat, úgyhogy oda se járnak.
2014. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálam semmilyen barátságos és bio módszer nem jött be. Végigtúrta a sorokat. Aztán mivel a fórumokon mindenki ezt isteníti, beruháztam rá:

[link]

Szuper eredmény, és gyors.

"Baumaxos vakondcsapda" néven ismerik sokan.

Hátránya, hogy nem réz, hanem rézzel futtatott, és megrozsdásodik egy idő után.

2014. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Macska? Hm, vakond nem lesz ugyan, de egészséges, rózsaillatú macskaszar a retek és a sárgarépa tövében annál inkább.
2014. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oh az én macskám nagyon rendes, sose piszkít a kertembe. Még amikor műtve volt galléral a nyakán is átmászott a szomszéd (üres) telekre. :)
2014. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 emir72 ***** válasza:

Gyors megoldás: vakondriasztó, volt pár félém, nem vagy nem nagyon váltak be - aztán az állatcsapda.hu oldalról rendeltem ez már 4 éve jól teljesít.

Tartós megoldás I:: ugyanott tudsz rendelni élve-fogó vakond csapdát is, amivel áttelepítheted az állatot - a feljebb ajánlott folytó-csapdát felejtsd el: védett állat, akár komoly bírságra is számíthatsz, ha lebuksz vele.

Tartós megoldás II.: vakondriasztó-golyó, bármelyik mezőgazdasági boltban megvehető, naftalinra emlékeztető erősen szagló förmedvény, de hatékony.

Végleges megoldás: Talajfertőtlenítő, szintén bármelyik gazdaboltban beszerezhető. 30-35 dkg-ot kell kiszórni 100 nm-re tavasszal és ősszel, aztán finoman belocsolni. Lemosódik a talajba, kiirtja a vakond táplálékát így nagyon ritkán téved be.

Én az elsőt és az utolsót kombinálom - az elmúlt négy évben 2 túrás volt összesen.

2014. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az élvefogó élve fogja el, aztán ha fél napig nem ellenőrzöd, akkor hosszú kínszenvedés után pusztul el benne a vakond. Ezek a kis állatok nem bírják sokáig, még akkor sem, ha véletlenül nem fulladnak meg az oxigénhiánytól a zárt csapdában.


A talajfertők kiirtanak minden hasznos élőlényt is, pl. gilisztákat és egyéb hasznos jószágokat, a talaj halott lesz egy ideig. (Nem mosódik le egyébként, hanem gázosodik.)

2014. ápr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 emir72 ***** válasza:

Élve fogót naponta egyszer szoktam ellenőrizni (mielőtt meguntam, hogy macerás a használata), és másnap reggelig egy vödörben pihent, turkált a páciens, míg elvittem kirándulni. Egy sem pusztult el a csapdában. Ha folyamatosan ellenőrizgeted, akkor csak azt éred el, hogy a vakond kerülni fogja.

A talajfertőtlenítő lemosódik, és a talaj-szemcsék között gázosodik. Ha a felszínen gázosodna, semmi értelme nem lenne: a legkisebb szellővel tova-szállna. Ha csak a megadott dózisban használod, és csak 6 havonta, akkor a giliszták visszatérnek idővel, és végzik a dolgukat. Én áprilisban, és októberben szórom, hideg napokon, este, mikor a giliszták mélyebbre húzódnak. A fűben nagyobb mennyiségben felszaporodott lárvák, viszont jellemzően a gyökerek körül koncentrálódnak, és azokat rágják - így köztük tarol a szer.

Gilisztáknak kb 30-50%át irtod ki, a drótférgeknek 70-80%-át, a gyökeret rágó lárváknak pedig közel 100%-át. Ezzel megszűnik a táplálékbőség a vakond számára.

2014. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!