Nálatok is alig porozták be a gyümölcsfákat a méhek?
Tényleg kevés méh van manapság.
Nálam idehaza alig lesz valami a fákon, a cseresznyémen jóval kevesebb mint eddig, a barack fán ott azért lesz valami, de csak nassolni való, lekvár meg süti alap abból tuti nem lesz.
Az almafámat idén el is felejthetem szinte, semmi nem lesz rajta. A körte aránylag fog hozni valamit.
Anyáméknál 100 km-re innen viszont eléggé más a helyzet ott rengeteg cseresznye lesz, rengeteg barack lesz a fákon, ilyen utoljára 5 éve volt. A meggyből sem lesz hiány, legalább ehetünk jó kis befőttet meg lesz szörp is:)
És a szilva az mint mindig most is hordószám lesz.
Szóval kicsit másabb a helyzet.
Anyósomék itt laknak a közelben 2 falunyira innen, náluk sem lesz idén túl sok gyümi, de valami azért lesz.
Állítólag a mobiltelefonok és átjátszó-állomások igencsak okolhatók a méhek gyenge tájékozódásában, így már nem merészkednek messzire vagy eltévednek. Persze a hosszú tél is megviselhette a kasokat. betegségek, fagyás könnyebben előfordul ilyenkor.
Már csak a szélben bízhatunk.
Az egész a tavalyi évben kezdődött.A nyári aszály miatt kevés volt a méhlegelő,a méhcsaládok kevés virágport,azaz fehérjeforrást tudtak beraktározni,illetve a téli áttelelő generáció létszáma kevesebb lett.Jött a tél.Nem is lett volna probléma,ha márciusban nem jön vissza a tél.A családoknál februárban a jóidőben megindult a fiasitás,elkezdték az új generáció nevelését.A visszajött tél miatt,az anyák leálltak a petézéssel,a családok újra téli nyugalmi állapotba kerültek,sőt az energiapazarlás megakadályozása miatt meglevő nyitott fiasitást dobáltak ki(spórolás a mézzel,energiával,húgazdálkodás)
Tetézte a bajt,hogy a visszajött tél miatt kirepülési lehetőség nem volt,illetve nem volt lehetőségük a fiasitás neveléséhez szükséges fehérjét azaz virágport gyűjteni.
Kimaradt 3hét,egy generáció a méhcsaládban.A téli méhek amelyek 6hónapot élnek,március végén-április közepén pusztulnak el,addig tart az energiájuk.
Az áprilisban visszatért tavasz hamar nyárba csapott át,a tavasz kb 2hétig tartott.a növények 3hét alatt behozták a lemaradást,amire a méhcsaládok képtelenek voltak.Április végéig húzták a téliméhek,azonban a kiesett új generáció munkáját,az új méhek felnevelését nem tudták elvégezni.
Az elmaradt gyümölcsbeporzáson kivűl a méhek nem voltak képesek már repcére sem termelőcsaládokká felfejlődni,illetve jelenleg az akácon se képesek 100%-ban termelni.
Az elmaradt gyümölcsbeporzáson kivűl a repce és akácméz kiesés is jelentős.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!