Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lucernamagon kivül milyen...

A lucernamagon kivül milyen fümagok vannak?

Figyelt kérdés
Olyan fümagra gondoltam mint például ami a réten van, amibôl lehet kaszálni télére jó minôségü szénának valót. Létezik ilyen fümag?

2013. jan. 24. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
persze.Mezőgazdasági boltban rengeteg keveréket találsz,meg önállóan is megveheted az ebír,olasz perje,angol perje vetőmagokat is, de keverékben jobbak.Kérdezd meg a boltban.
2013. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így van, de a lucerna az nem fű.


A lucerna a hüvelyesek rendjének pillangósvirágúak családjába tartozó nemzetség 83 fajjal.

2013. jan. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. jan. 25. 07:56
 4/11 Zsolt75 ***** válasza:
A réten szerintem csak sima vadfű van. Ha a területedet csak nyírod, akkor előbb utóbb a gaz kimegy belőle , mert nem bírja a nyírást és ugyanilyen vadfüved lesz mint a réten. Ezt nem kell vetni szerintem :-)
2013. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Erre valami mezőgazdász tudna jó választ adni, mert amit boltban árulnak magkeveréket az végül is nem erre a célra van, hanem pázsitnak: bele e szempontok alapján válogatták össze a fúfajtákat.


De kell lennie gondolom kaszálni való fűmag is.

Mert csak úgy várni, hogy benőjön, az elég hosszú idő és a gaz is megjelenik rendesen, jobb ha minél kevesebb teret hagy neki az ember.


De a gyakorlatban lehet még sem így csinálják, hanem már a természet által korábban elkészített területeket jelöltek ki annak, amit ugye aztán rendesen kaszáltak vagy legeltettek, és ettől ritkult a gyom.


De kész szűz földet bevetni fűvel, a ritka lehet, és nem is legolcsóbb mulatság.


De utána kell kérdezni, ahol ilyent árulhatnak, hogy van e olyan fűfajta magjuk, melynek szénának valóságra a legkedvezőbben a tulajdonságai.


A Lucernával viszont biztosan tudom, szűz földeket is beszoktak vetni, és belőle is készítenek szénát.

2013. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, elôször én is lucernára gondoltam, de azt mondták hogy szárazon nagyon könnyen lehullik a levele, a szárát meg nem nagyon eszi a nyul.
2013. jan. 25. 10:21
 7/11 titak ***** válasza:

Ha nyúlaknak akarod, akkor mindenképpen a lucerna a nyerö. A széna 50-60%-át elbitangolják, míg a lucernánál ez az arány csak 10% (persze csak ha van széna-zseb). Másrészből azért is jobb, mert keményebb a szára és igy a nyusziknak kevésbé van szükségük már rágcsálni valót keresniük (pl. a ketrecet).

Ja, és a széna minőségénél nagyon számít a talaj összetétele is. Nem minden szénát szeretnek a nyuszik. A réti, "savanyú" szénát kimondottan utálják.


A levágott száraz lucernát forgatni, begyűjteni reggel kell. Olyankor nem hullik a levele.

2013. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem már régen voltak nyulaim, de asszem megette a lucernát. De lehet zölden kapta.
2013. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igaz hogy szénazseb nélkül rengeteget pocsékolnak, a ketrecet lassan megeszik. Sajnos egy kicsit elszámoltam magam,a széna elfogyot és keritettem nagynehezen egy pár szénabálát mert venni már sehol se tudtam, de ilyen rosz minôségü szénát életembe nem láttam. Szóval édén szeretném saját magam megoldani a télére valót, vagy legalább egy részét hogy ne kelkjen annyit venni. A kertem nem tul nagy, 80m hosszu, 6,5m széles, nem tudom ebbõl mennyi szénát lehet kihozni
2013. jan. 25. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Kihozatalban is legjobb a lucerna, meg tápértékben is.


Mindenfelé vannak elhagyatott, senki által nem kezelt területek, ahol van kaszálható fű. Egy utánfutóra valót nem sokba telik lekaszálni, aztán otthon megszárítani.

Vízfolyások gátjait szokták kaszálni, vízügyisekkel kell beszélni, szerintem még örülnek is, ha valaki besegít nekik. Régen a családom bikákat nevelt, ilyen patakpartról volt évente vagy 20 m3 szénánk.

2013. jan. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!