Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek ez milyen fa?

Szerintetek ez milyen fa?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 22. 16:51
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Platán.

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gomzoli ***** válasza:
100%
Nem platán, bár a levele hasonlít, de a gallyak nem, és tudom, mert fogtam platánlevelet is, meg ilyet is a kezemben, hogy ennek a levele vékonyabb, puhább, nem olyat vastag és erős, mint a platáné. A platán kérge sima, szürkés, nagy "pikkelyekben" le-leváló, míg ennek a fának sötétbarna, majdnem fekete, aprón rücsközött, érdes kérge van. Sajnos a helyes választ én sem tudom. Láttam sokszor ilyen fát, de -szégyellem- a nevét nem tudom.
2013. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gomzoli ***** válasza:
21%

Megvan.

Platánlevelű juharfa. Lásd:

[link]

2013. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, ez hegyi juhar (Acer pseudoplatanus). A platánnak nem szíves a levélválla, a juharfajok zömének igen. A korai (vagy platánlevelű) juharnak meg nem ilyen a levélszéle. Ha megnézed a rügyét, a hegyi juharnak zöld vagy sárga, a korainak meg lilás.
2013. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy 10 éve határoztam hegyi juhart (azóta nem találkoztam vele).

Nekem is ez jutott az eszembe, még mielőtt a válaszokat olvastam volna.

2013. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített! :-)
2013. jan. 23. 08:32
 7/9 anonim válasza:
0%
Mezei juhar (latinul Acer campestre)
2013. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: nézd meg még egyszer a képet, és hasonlítsd össze egy mezei juhar és egy hegyi juhar képével. Hátha sikerül.
2013. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valóban mezei juhar, mert megnéztem egy kiszárított levelet és minden részletében megegyezik.

Köszönöm a válaszaitokat!

2013. febr. 13. 13:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!