Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha veszek a piacon egy (tv)...

Ha veszek a piacon egy (tv) paprikát, a csumájáról óvatosan leszedem a magokat és elültetem lesz belőle palánta, majd paprika?

Figyelt kérdés
(Remélem nem kérdeztem nagy ökörséget. A neten nem találtam erről semmit)
2013. jan. 16. 13:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ki fog kelni, elég érett már ehhez, próbáltam. :)


A csumán hagyod a magokat, lerakod valahová, aztán mikor már az egész megszáradt (mondjuk, 2 hét), akkor lehet ültetni.

Arra azért készülj fel, hogy a magból nem olyan fog kikelni, mint amiből szedted. Ezek nagy valószínűséggel fóliázáshoz való hibridek, amik szabadban nem jól teljesítenek, és visszaüt(het)nek valamelyik ősre.

Szabadba való palántát én március 10-e táján szoktam vetni, szobában.

Ha van elég helyed, akkor tejfeles pohárba (3-at teszel bele, aztán kelés után 1-et vagy 2-t hagysz), vagy ha nincs hely, akkor virágládába szórod 3 cm-enként, és ha már valami világosabb helyiségben elég meleg lesz, akkor szétpoharazod.

2013. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos volt. Jár mindenkinek a zöld kéz. :)
2013. jan. 18. 19:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Szép érettet válasszál,és hagyjad megszáradnia magot .

Minden magja kikel .Mi is igy vesszük a magot,és látjuk milyet várhatunk .

2013. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha szép érettet választasz, van rá esélyed. Fél centi mélyre vesd el, és nem árt a föld tetejét wegy kis gombaölővel megszórni, mert hajlammos a palántadőlésre.

Kétleveles állapotban tűzdeld át másik edénybe, mélyebbre, mint a gyökere van. a paprikafélék meghálálják az ilyet.

2013. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsi az elütésekért!
2013. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!