Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elpusztul a Vénuszom! Miért...

Elpusztul a Vénuszom! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. októberben vettem egy Vénusz légycsapót. Miután hazavittem hetekig szépen fejlődött, hozta az új csapdákat, az idősebbek elszáradtak. Az interneten azt olvastam, hogy mivel magas páratartalmat igényel célszerű floráriumban tartani. November körül vettem is egy gömbakváriumot és az olvasottak alapján el is ültettem benne, vizet permeteztem rá, majd lezártam egy üveglappal, hogy magas páratartalom legyen odabent. Egy ideig ugyanolyan szép volt, mint azelőtt, de most viszont nincs csapdája és nem is hoz, a fél növény pedig fekete. Miért lehet ez? Kételkedem abban, hogy csak azért mert télen visszapusztulnak.. Ennyire nem kéne szerintem visszapusztulnia. Segítségeteket előre is köszönöm!

2013. jan. 5. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De bizony!Télen nagyon visszapusztul,néha teljesen, de tavaszra nagyon szép lesz.
2013. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Még az lenne a kérdésem, hogy szerinted jó neki a floráriumban? Úgy értem, hogy folyamatosan be van zárva, mert arra elültetéskor nem gondoltam, hogy nem sok friss levegőhöz jut így. Viszont panelban lakunk, ahol elég száraz a levegő. Nyáron érdemesebb lenne visszaültetnem egy cserépbe?
2013. jan. 5. 09:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem több rovarevő növényem volt, eddig mind elpusztult. Szerintem egyszerűen nagyon kényesek ezen az éghajlaton.
2013. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem reklám,de a Kossuth-rádióban, reggelente-Bozsik gazda válaszol.Ott szakszerű választ kapol.
2013. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kap enni rendesen?
2013. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs csapdája.. ebből következik, hogy nem tud rovarokat elkapni. A földje mindig nyirkos.
2013. jan. 5. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem azért a 20 centért, de ebben az évszakban 5 fokos helyen kéne telelnie, nem a szobában. A levegő páratartalmára nem kényes, tehát nem terráriumnövény. A vízspriccelés felesleges, csak elrohasztja a csapdáit, főleg, ha zárt, párás helyen van. Egyébként nem meglepő, hogy nem fejlődik, mert nem trópusi növény, tehát szüksége van a télre.


Szóval így nem kell tartani, most jön az, hogy hogy kell.


Nyáron kint kell tartani, tűző napon, esővíz mindig álljon a tálkájában. 10 óra direkt napfény az optimális. Ősszel kicsit visszább venni a vizet, amikor már csak tizenpárfokok vannak nappal. Amikor már nappal is mínusz van, akkor kell bevinni a teleltetőbe, ahol 0-5 fok van, idén kb. Mikuláskor vittem le, addig kint volt. Aláöntünk egy nagyon picurka vizet, és március végéig elfelejtjük, amikor mehet ki a napocskára. Előkeresek egy nyári képet róla.

2013. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

No, meg is van:


[link]


Budapest, 2012.07.22.

2013. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Figyeltem a hőmérsékletre is. Mivel mérős radiátorunk van, a télnek ebben a szakában még egyáltalán nem fűtünk, így kb 20 fok van a lakásban. Erkélyre nem akartam kirakni, mert azt már hidegnek gondoltam, ezért leraktam a földre, közvetlen az erkélyajtóhoz, mivel testvérem 20 percenként jár ki az erkélyre és kb 10 percig nyitva is hagyja rá az ajtót. Tehát azt se lehet mondani, hogy még ezzel se foglalkoztam.
2013. jan. 5. 20:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma olvastam, hogy aki máshogy nem tudja megoldani, berakja a hűtőbe. Az én hűtöm 5fokra van állítva... Ott jobb lenne neki?
2013. jan. 5. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!