Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy van az, hogy a cserepes...

Hogy van az, hogy a cserepes virágok a virágárusnál hosszú ideig gyönyörűen elélnek, de mihelyt hazaviszed a legtöbbjük 1-2 hét alatt elpusztul?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki,hogy a virágosok használnak-e valamilyen különleges szert vagy van-e valami titkos módszerük rá,hogy náluk nem pusztulnak el a virágok,holott sokszor még napfény sem éri őket,mint például a Tescokban.
2010. márc. 14. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is a virágárusoknál vagy a Tescoban nincsenek hosszú ideig a vevő szeme előtt.Ha már nem szép,akkor nem rakják ki.

Általában nagyon kevés a földjük,azért mennek tönkre hamar otthon.Át kell őket friss földbe ültetni,ha azt akarod,hogy megmaradjon.

2010. márc. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
állítólag valami hormonport vagy mit kapnak... ha igaz
2010. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindig az az első dolgom,ha cserepes növényt kapok,hogy gyorsan átültetem.

Egész pontosan jelenleg a minirózsám életéért küzdök,mert hiába tettem friss földbe,csak nem tetszik neki valami.

2010. márc. 14. 22:08
 4/7 A kérdező kommentje:

És olyan hormonpor cuccot honnan lehet beszerezni?

Csak van valakinek virágos ismerőse,aki tudhatja a titkot :)

2010. márc. 14. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

A minirózsa nagyon érzékeny növény, legjobban a kertben, kiültetve érzi magát, különben hamar elszárad, ha a fejed búbjára állva kedveskedsz neki, akkor is :=). A kertészetekben különleges bánásmódban részesülnek, de ha figyelmesen megnézed, amint kikerülnek a polcokra (pl. multiknál, kertészeti áruházakban, stb.), hamar elpusztulnak ott is. Mi már sportot űzünk abból, hogy ilyen haldoklókat fillérekért megveszünk (pl. épp a minirósát olyam max.100,-Ft-ért adják ilyen állapotban, de egyszer vettem obiban 50,-ért is!). Kiültetem az előkertbe, ha minden második megmarad (ennél azért jobb az arány), már megérte.

Most is egy hete mentettem anyósomtól egy haldokló minirózsát, már csak a csupasz szárak ágaskodtak a cserépből, a végén egy pár levéllel. Még a konyhaablakomban van (keleti ablak, sok fény, de 0 direkt napsütés), naponta öntözöm nagyon kevés vízzel és már jönnek a hajtások. Ma vagy holnap ki is ültetem a kertbe a többiek közé (már sok tövem van, itt már direkt napsütésben vannak), ez már biztosan megmarad.

Ha van kerted, gyorsan ültesd ki, ha nincs, akkor legalább az erkélyre tedd ki egy jókora dézsában, hogy egyenletes legyen a vízellátása.

2010. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Virágboltban dolgoztam,nyitás elött kidobtuk ami bedöglött.Amúgy ami szép volt az a kertészet érdeme,mi csak vizzel locsoltunk.
2010. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 16. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!