Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet diót hajtatni?

Hogyan lehet diót hajtatni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Elülteted a kertben és jó eséllyel kikel.
2012. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemesebb megnézni elhagyatottabb diófák alatt, hogy nincs-e kisfa... Előrébb lennél!

Ott, ahol puha a talaj, és a fel nem szedett dió könnyen bemosódik, az könnyen meggyökerezik.


Persze ha egy kifejezett diófát szeretnél többszörözni, akkor pár szemet dugj puha talajba, pár centi földdel takarva. Csak megfogja egyik...

2012. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy 10 centis cserépbe ültettem és 2 naponta locsoltam a meleg konyhaablakban és 6 hónap (!) múlva kelt ki. A családból már mindenki vén, mániás bolondnak nézett...

Aztán egy hétfői napon kelt ki. Nem szoltam senkinek róla. Feleségem szombaton a port törölgetve vette észre, és örömmel figyelmeztetett.

A családtagjaim is mosolyogva veregették a vállamat, "mégiscsak neked volt igazad Papus".


Elhanyagolt diófa alatt nem keresném, mert ha elhanyagolt fa, a levelet sem seprik alatta. A diólevél pedig növekedés gátló keserő glikozidákat tartalmaz, elhanyagolt diófa alatt még a gyom sem nő szívesen.

De ha egy varjú kicsit odébb elpottyantotta, az kikelhetett...

2012. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!