Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy diót elültetek, akkor...

Ha egy diót elültetek, akkor az ki fog kelni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogy ültessek diót?
2012. jan. 14. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tölgyfát így "keltettem" :D :

Fogtam 4 db 1.5 pet palackot(levágva a felső harmada) és raktam bele jófajta virágföldet,és 1-1 makkot mindbe rfélig bele nyomkodtam. Hetente locsoltam és figyeltem amíg meg nem nyíltak.

1 év alatt a 4 ből 3 kicsírázott és néztem ahogy cseperednek. Ekkor a 3-ból kiesett 2 db egy qrva szélviharban az ablakpárkányból(panel) :((

Az utsó 1 szem tölgyfa kezdeményt kivittem a házunk elé majd egy kis gödröt ástam neki,a palackot óvatosan levágtam a mini földlabdáról és elültettem,köréje védő köveket raktam főleg a kutyák leh*gyozása miatt.

Ma már 4-5 M magas 2000-ben lett kiültetve.

2012. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gomzoli ***** válasza:
Hogyne, ki fog kelni, lesz is fa belőle, csak sajnos elég értéktelen, mert a magról kelt gyümölcsfák általában kevesebb, és nem túl jó minőségű (kisebb szemű) termést hoznak. A kikelt kicsi csemete viszont oltóalanynak jó lehet.
2012. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb minőségű termés lesz a magról kelt fán, mint a szülőjén. A növény mindig az őseire üt vissza, ha minden őse nagy szemű volt, akkor nagy gond nem nagyon lehet.

Diónál kb. a magoncok 2/3-a nem lesz jelentősen rosszabb, mint az elültetett mag, de előfordulhat még jobb is.


Egy jó módszer (ha van elég hely), 1 db fához:

Egymástól 2 méterenként legalább 3 helyre leraksz 3-4 szem diót ősszel. (A biztos kelés kedvéért.) Kelés után mindenhol csak 2 db-ot hagysz, de ebből is az egyiket mindig visszavágod. (Ez a tartalék.)

Jó földben a magoncok 5-6 éves korban hozzák az első szemeket. Amelyikkel legjobban meg vagy elégedve, azt meghagyod, a többit kivágod.

De még jobb úgy lerakni a szemeket (amennyiben van rá lehetőség), hogy felnőtt korban is megmaradhassanak, ne legyen szükséges mindenképpen kivágni, csak ha később valami gond lesz valamelyikkel.

2012. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!