Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor, hogyan, milyen csipkebo...

Mikor, hogyan, milyen csipkebogyót lehet szedni?

Figyelt kérdés

A dér már megcsípte,némelyik még piros,de van,ami már sötét bordó.

Melyiket szedjem,és mik a további teendők,ha teát szeretnék majd főzni a télen belőle. Melyik része a "jó"? Úgy hallottam,az a szöszös része sokkal allergénebb,károsabb,mint a többi részének a haszna. Mi legyen a magjaival?


2012. nov. 18. 18:58
 1/4 gomzoli ***** válasza:
84%

Én korábban, még oktober elején gyűjtöttem a teának valót, amikor még kemények voltak, szép sötétpiros szín mellett. Több, különböző fajta volt, eltérő formájú és méretű bogyókkal. Mosás után kiskés-deszka-tálca-2 db műanyag tál és egy kis lavór víz (időről időre kezet öblíteni való) társaságában beültem tévézni. A bogyók két végét levágtam (a "hegyeit"), aztán hosszában félbehasítva a belsejéből a szőrt és a magokat kikotortam. Két maréknyi után kezd az ember hajlamos lenni az egészet felborítani, és idegbajt kapni, de kitartás. Papírtálcákon a radiátorokra teregetve néhány nap alatt zörgősen keményre száradnak, és ekkor elteheted zárt edénybe (dunsztos üveg, vagy ilyesmi).

A "dér megcsípte", puha csipkebogyó a lekvárkészítésre való. Annak még én se állnék neki, mert nincs kedvem annyit kínlódni egy kevéske lekvárért.

A szárított bogyókból egy maréknyi elég egy liter forró vízhez, félóra ázás után jóízű, illatos tea lesz belőle.


A pucolás során kikotort magokból (vagy 30 deka volt) képes voltam (ó, fukarság) szintén teát csinálni, két nagy adagot is, kétszeri alapos szűrés után. Nem lettünk rosszul ;-)

2012. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gomzoli ***** válasza:

Ja egy tipp:

ha legközelebb esetleg vadasmártást főzöl, dobj bele az elején poénból egy bő maréknyi csipkebogyót is, a szárítottból.

2012. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
még keményen érdemes szedni, kisebb a megromlás veszélye, és úgy magozható is, ha valakinek van hozzá kedve.
2012. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A szárított bogyókból egy maréknyi elég egy liter forró vízhez, félóra ázás után jóízű, illatos tea lesz belőle. "


Igen jó ízű, illatos TEA lesz belőle. Ha szeretnél C vitamint is bevinni belőle akkor hideg vízbe áztassad be 1 éjszakára.

2014. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!