Kezdőoldal » Otthon » Kert » Be szoktatok szedni a napeleme...

Be szoktatok szedni a napelemes kültéri lámpákat télire?

Figyelt kérdés

#Külteri lámpa
2012. szept. 18. 21:01
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen.

Nem tudom, hogy árt-e nekik a fagy, de nem nagy munka beszedni.

Kora tavasszal meg ismét kirakom.

2012. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ni-Cd akkumulátor van benne, azt legalább érdemes fagymentes helyre eltenni.
2012. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem, ha épp napos idő van jó fényt ad télen is
2012. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is beszedem akkor. Mondjuk nekem még csak kettő van remélem lesz még több is tavaszra.
2012. szept. 19. 04:44
 5/13 dirtboy ***** válasza:
be szoktam de így is tönkre mentek
2012. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is tönkre mennek... Többféle lámpánk volt már, mindig bevittük ősszel. De volt amí még nyáron tönkrement, volt ami tavasszal nem világított újra. Most a sokból csak kettő világít, de az se rendesen...
2012. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 BruderB válasza:

Nem.

Akiknek tönkrement, pedig beszedték, ne csodálkozzanak. Az akkumulátoroknak alapvetően a rendszeres "normál" használat tesz jót, amit a használat közbeni lemerülés, (de egy bizonyos küszöbszintet nem érhet el), és az utána való teljes feltöltés jelent. Ha emlékeztek, az első mobilokat(NiMH=nikkel-metál-hidrid) csak akkor volt szabad tölteni, amikor jelezték a lemerülést. Később jöttek a Li-ion akkuk, amik viszont lényegesen eltérnek a NiCd-októl, mert sokkal kissebb az önkisütési szintjük(5-10%), és nem kell teljesen kisütni töltés előtt, mert nincs bennük "memóriaeffektus". A NiCd akkuk önkisütési szintje 20%/hó, tehát ha mondjuk reggel beszeded őket, amikor lemerült állapotban vannak, és elteszed őket 3 hónapra, az önkisütés a megengedett feszültségérték alá csökkenti a töltöttséget, ami visszafordíthatatlan kémiai folyamatot eredményez: halott akksi. Ha mindenképpen be akarod szedni, akkor egy naposütéses nap estéjén tedd, amikor feltöltődött, és ne felejtsd el lekapcsolni.

Nekem 4 db. van, ez lesz a harmadik telük, és egész nyári éjjelen világítanak még most is. Persze a hosszú téli éjszakát nem tudják végig teljesíteni, mert a rövidebb, és kevésbé napfényes nappalokon nem tudnak annyira feltöltödni. Egyébként pazar látvány, amikor a vékony hóréteg világít az udvaron.

2012. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dirtboy ***** válasza:

BruderB

aksiknak semmi bajuk,teljesen jók.

a ledek,vezetékek mentek tönkre.

fő gond hogy fele beázott esőnél és világítani világított, zárlat nem lett de a kábelek el rozsdálltak,ledek kiperegtek.

azt hittem hogy csak ezek lesznek ilyenek de sajna nem,amik nem áztak be azok is tönkre mentek csak annyi hogy nem jött le a vezetékről a led hanem csak szimplán nem világít.

szóval nem az aki volt a gond.

2012. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam beszedni. Már vagy öt éve kint van hóban, fagyban, esőben. Semmi baja. Egyébként egy egyszerű, olcsó műanyag lámpa.
2012. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 dirtboy ***** válasza:

lehet olyan kellet volna ide is.

nekem milánó fantázia nevű lámpáim vannak.

[link]

rozsdamentes acél aztán ennyit ért,most már csak dísz a tó körül,arra még teljesen jók,másra nem.

2012. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!