Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűszelőztetés?

Fűszelőztetés?

Figyelt kérdés
Ilyenkor lehet még?

2012. okt. 2. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 2. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet. Tavasszal mindig egy erős gyepszellőztetést csinálok. A hosszú tél miatt megviselt, tömörödött gyepet min. 3-4 menetben szellőztetem elektromos géppel, majd nitrogénben gazdag kombinált műtrágyát kap. Ha nagyobb foltokban kipusztult a fú, ott újravetem. Ezektől gyönyörűen megerősödik, besűrűsödik.

Ilyenkor (szept.-okt.) végzek még egy szellőztetést, hogy a nyár folyamán berakódott filcréteget kivegye, illetve tapasztalataim szerint a gyomokat is jól ritkítja! Különösen idén sok fejfájást okozott az erős egyszikű gyomosodás (muhar és kakaslábfű). Mivel ezek ellen nincsen szelektív gyomirtó szer, egyéb megoldást kellett találni. Kézzel lehetetlen volt küzdeni ellene. megfigyeltem, hogy morfológiailag nagyon eltér a gyepalkotóktól. Ezek a gyomok a talaj felszinén kúsznak, ágaznak. A kívánatos fűfélék nem terjednek így. Ezért kiváló megoldás volt a gyepszellőztető, amely széttépte, kifésülte, gyökérig visszatépte a gyomokat, amik aztán el is száradtak, már nem tudtak megújulni. Most fogok végezni még egy szellőztetést, hogy ezeket a száraz gyomcsonkokat is kivegye.

Továbbá akkor is végzek ilyenkor gyepszellőztetést, ha a nyáron nagyon tömött, sűrű lett a gyep. Télen jobb, ha a hó alatt nem penészedik, rohad a sűrű, tömött, levegőtlen fű.

Egy szó mint száz, igen, ilyenkor is sok haszna van, érdemes elvégezni. Igaz, nem olyan intenzitással, mint tavasszal, csak 1-2, esetleg 3 menetben.

2012. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ilyenkor, az őszi szellőztetés után szokott kapni őszi gyeptrágyát, amiben kevés a nitrogén, viszont több kéliumot, magnéziumot tartalmaz. Ez megerősíti a gyökérzetet...
2012. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...izé.... kÁliumot :-)
2012. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Milyen műtrágyát használsz.

Holnap meg is csinálom.

2012. okt. 2. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:

A márkáját nem tudom sajnos. A lényeg, hogy minden műtrágyán fel van tüntetve, hogy milyen százalékban tartalmaznak nitrogént, foszfort, ill. káliumot.

Tavasszal 10:2:6, 15:5:8, vagy hasonló arányút használok, tehát amiben a nitrogén van túlsúlyban.

Ilyenkor pedig 14:05:21, vagy hasonló arányút. Ha még kevesebb benne a nitrogén, az sem baj (legutóbb 0-s N arányút vettem). Pl:

[link]


Ne ijedj meg az árától. menj be egy mezőgazda boltba, valószinűleg tudnak ajánlani barátibb áron (én 300 nm-re valót 3000 forintért vettem).


Nálatok nem esett az eső? Errefelé esett ma (végre!) A száraz talajon, füvön hatékonyabb a gyepszellőztetés, sokkal jobban kiszedi az elhalt növényi részeket.

2012. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyébként a műtránya szóráshoz pár éve vettem kézi szórógépet. Nagyon jó találmány, szép egyenletesen lehet vele szórni. Most kb. 3000-3500 körül lehet az ára.

Előtte kisérleteztem, kézzel szórtam a műtrágyát, de soha nem tudtam elég egyenletesen szórni, mindig foltos, csíkos lett a fű.

2012. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem sok eső esett úgyhogy ez nem fog gondot okozni.

Nekünk is van szórónk ilyen: [link]

,nagyon szeretem egy használ cikkesben találtunk rá.

Köszönöm nagyon a segítségedet.

2012. okt. 2. 16:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Szivesen, jó munkát!

Jók ezek a wolf cuccok.. Én wolf szegélyező ásót vettem az idén, az is egy elég masszív, praktikus kis szerszám, szédszedhető nyéllel.

2012. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!