Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet egy derítő gödröt...

Hogy lehet egy derítő gödröt víztárolásra felkészíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég vezették be a szennyvizet és így használaton kívül maradt a gödör. Egy teljesen kibetonozott, 10m3-es gödörről van szó. Hogy lehetne alkalmassá tenni, hogy tudjak öntözni belőle? Érdemes vele foglalkozni vagy inkább vegyek egy köbös tartályt és kész. Mert egy szivattyút a gödörhöz mindenképpen kellene vennem és így lenne 10m3 vizem, de ha ugyanannyiért veszek egy tartályt akkor csak tized annyi lenne, de biztos hogy tiszta maradna.
2012. aug. 28. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ugyan ekkora gödör van. Már 20 éve üresen áll. Én is gondolkoztam rajta, hogy esővizet lehetne benne tárolni, de a miénk fala téglából van kirakva, így elszivárogna a víz. Meg a fő probléma hogy valaki előttem elkezdte törmelékkel telehordani. Így előbb azt kéne kiszedni.

Szivattyút tudsz venni pl vaterán. Egy pár ezer ft-os kis kerti szivattyú locsolásra bőven megteszi, hiszen nem kell több tíz méterről felhozni vagy felnyomni a vizet.

2012. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bence_ ***** válasza:
Rakj, csináltass bele egy fóliát. Így a víz nem érintkezik a tartály falával.
2012. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, azért kérdeztem, mert apukám szerint csak ki kellene mosni, kiszívatni, utána körbefújni mésszel és jó is lenne. De azért szerintem így nem lenne a legjobb, főleg ha epret paradicsomot vagy valami hasonlót szeretnénk öntözni.
2012. aug. 28. 22:13
 4/4 bévé válasza:
A szüleimnél kimostuk kiszivattuk és az ereszből jövő esővizet a föld alatt pvc csővel bele vezettük. Van vele munka de megéri hidd el. Nem csufoskodik az udvaron hordó, tartály stb. Mivel beton ezért vízzáró réteggel be kell kenni(ha netán eddig nem lett volna),hogy ne szivárogjon el a víz.
2012. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!