Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fokhagyma mindig növeszt...

A fokhagyma mindig növeszt magokat? Nem gyengíti ez a hagymát?

Figyelt kérdés

Először ültettem fokhagymát...


Néhány kókadozik és sárgul a levele, bár nem mind. A nagyobb részük viszont csak nől, és már megjelentek a tetejükön a magok.

Hagymás virágok esetén úgy tudom, hogy miután elvirágzott, le kell tépni a virágot, mert a magnövesztés sok energiát von el a hagymától. Na és evésre ültetett fokhagymánál mi a helyzet?


Legfontosabb kérdés, hogy mikor érik be a fokhagyma, mikor kell kiszedni, ha most kishagyma magokat növeszt?



2012. júl. 3. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már magot növeszt, akkor túlérett. A sárgarépa,vöröshagyma szintén zenész.
2012. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gelazso ***** válasza:
Igen, ha mag van akkor már késö Élvezhetetlen a hagyma.
2012. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pff. Mindenhol azt írták, hogy mikor sárgulni kezd a levele, akkor szedni. Enyém nem sárgul.


És ha hagyom, hogy magot növesszen, akkor azokat a magokat elültethetem, és abból is lesz szép hagyma? És ha igen, azt mikor kell tenni és mennyi idő múlva lesz ehető méretű?

2012. júl. 5. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!