Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történt a cukorborsómmal?

Mi történt a cukorborsómmal?

Figyelt kérdés
Ültettem 2 sor cukorborsót, szúrtam le nekik karókat, hogy szépen fel tudjanak rá futni. Mindent úgy tettem, ahogy a vetőmag dobozán volt.. szépen is fejlődött, de ma észrevettem, hogy elkezdett sárgulni.. nem hoz virágokat. Nem látszik túl egészségesnek.

2012. jún. 13. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen. A sárgulást az okozta, hogy lehugyozták a szomszéd kölykök! Ez lehet a gond menj át és verd meg őket.
2012. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A cukorborsó levele eleinte zöld, majd egy kicsit el kezd sárgulni, de nem nagyon. Inkább sárgászöld mintsem sárga. Ha nagyon sárgul lehet vas hiánya, vagy víz hiánya. Esetleg túl későn ültetted. Borsót csak május közepéig szabad ültetni.

Készíts csalánlevet és azzal locsold meg.

2012. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon sárga, igazából tényleg sárgászöld. Kb 2 hete sokkal élénkebb zöld volt, de akkor még jóval kisebb is.. :) Időben ültettem el.

Mikor kellene virágoznia?

2012. jún. 14. 12:13
 4/4 anonim válasza:
A virágzási időt nagyban befolyásolja, hogy mennyi a tenyészideje a borsónak van rövid közepes és hosszú tenyészidejű. Amit én ültettem az közepes tenyészidejű március végén ültettem, de 3 napja felszedtem, mert le érett. Ha már növesztett kacsokat, akkor kezd el virágozni. Mikor elkezdi növeszteni a hüvelyeket sokat kell locsolni.
2012. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!