Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történt a majomkenyérfámmal...

Mi történt a majomkenyérfámmal? Mikor megvettem (kb.3 hete) élénk volt a színe, kemény húsos a levele.

Figyelt kérdés
Ablakban van, kap napfényt is bőven. 2 hetente locsolom. Most meg matt és fonnyadt :(
2012. jún. 13. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A majomkenyérfának kevés ha 2 hetente öntözöd! Akkor kell neki vizet adni, ha kiszáradt a földje. Nekem átlag 2 naponta!!! kell öntöznöm.
2012. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kétnaponta? Nem vízipálma az.

Nagyon elég 2 hetente, ha akkor bőségesen meg van öntözve, tocsogósra. Akkor nem elég esetleg, ha túl kicsi a cserepe, és nem tud elég vizet felvenni.

Nálam előfordul, hogy nyáron sincs egy hónapig se öntözve, és mégsem fonnyad. (Télen meg evidens ugye, hogy nem öntözöm egyáltalán.)

2012. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém kint van a tűző napon és 2 naponta száraz a földje, így 2 naponta öntözöm. kb 6-8 éve megvan, több, mint egy méter magas. Valamit azért csak jól csinálok, nem?
2012. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

De, sajnos én még mindig nem tudom, hogy mit nem csinálok jól :(

2012. jún. 13. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túl keveset öntözöd és talán az ablakon keresztül túl erős napfényt is kap. Ha eddig sötétebb helyen tartották, akkor a hirtelen, erős napfénytől megbarnulhatnak, színtelenné válhatnak a levelei.
2012. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!