Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történt a diófámmal?

Mi történt a diófámmal?

Figyelt kérdés

Sokéves, bőtermő, gyönyörű, hatalmas...volt tavaly.

Az idén egyik fele ( a dél-délkeleti oldali) alig hozott levelet, az is apró, színtelen, a másik fele pedig olyan, mint volt, gyönyörű, sűrű, egészséges. Mi történhetett vele, nagyon szeretném rendbe hozni, de hogyan??


2011. máj. 7. 17:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Privátban tudok fotót is küldeni, ha valaki tudna segíteni.
2011. máj. 7. 17:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyorsan vágd le a beteg oldal ágait mert a végén a betegség tovább terjed és az egész fa tönkre megy így még mentheted a menthetőt.
2011. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az az oldal nem kap elég nedvességet. MIelőtt neliállnál metélni,lehet,hogy azon az oldalon a gyökereihez kellene ásnod egy lyukat és alaposan beöntözni.Egyébként ilyesmi miatt kesergek én is,az enyém egy gyönyörű(volt)óriási öreg kajszibarackfa,nagyon kevés és kicsi leveleket hajtott,bár rengeteg virág volt rajta ami meg is termékenyült,tele van apró sárgabarackokkal,de mindenki azt mondja,hogy ki fog száradni,és a termését sem fogja tudni beérlelni.Azt a tanácsot kaptam,amit le is írtam,holnap meg fogom csinálni.
2011. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most az agrároldal.hu-ra is feltettem a kérdést, ahol szakemberek válaszolnak, hátha kapok valamilyen megnyugtató választ.Mindenesetre a belocsolást megpróbálom, ezzel nem veszítek, bár a talajszint arra lejt, nem tudom hatásos lesz-e.

2011. máj. 8. 06:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!