Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki tudja mi ez, és hogyan...

Ki tudja mi ez, és hogyan lehet kiirtani?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

A telken a fü között nő, és pokollá teszi a kiskutyám, és az én életemet is.



2012. márc. 26. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Bogáncs.
2012. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tetris ***** válasza:
Nálunk is van, megterem a kerítés mellett. Egészen kicsi, mint egy borsszem, és nagyon beleragad a kutya bundájába. Kiírtani csak rendszeres, és nagyon gondos fúnyírással lehet. Nekem évek óta nem sikerül kiírtani.
2012. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel a fű között van, átoktüskére tippelnék, A másik ilyen idegesítő gyom a ragadós galaj, de annak talán kisebbek a magvai. Növénnyel könnyebben azonosítható lenne. Az átoktüske egyszikű, ezért csak totális (gyeppel együtt) gyomirtó, vagy fáradságos és hosszadalmas gyomlálás szüntetheti meg. A ragadós galaj kétszikű, ezért szelektív (a gyep kímélésével) gyomirtó szerrel is irtható.
2012. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gomzoli ***** válasza:
hetente fűnyírás, és akkor 1-2 év alatt kipusztul.
2012. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy pár ilyen ragadós gyommag.

A növényről készült kép segítene, még ha csak a kórója van meg.

2012. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ujabb képet csak két hét múlva tudok csinálni, mert akkor megyek a telekre
2012. márc. 28. 15:54
 7/10 anonim válasza:

Üdv!! Én is ugyanezzel a kínnal küzdök, amióta a telekre költöztünk!! Én naponta szedem a földről és a kutyáról a bogáncsokat (átoktüske) de már nagyrészt nem látszik a felszínen, csak egy részén még előjön a föoldből,a hol beástam nagy hirtelenjében (annyi volt a felszínen), hogy meggátoljam a kutyámon való elharapódzását,a kár egy nap alatt!!! A szíkes, homokos száraz talajt szereti. Én már a kert egy részét megskalpoltam hogy a felszínről eltűntessem a bogáncs tömegeket és a földet elkülönítve tartom a kutyától! Ott majd gyomírtózva lesz vagy állandóan nyírva, mint ahogy a "megtisztított " területeken..., Ha kikel, neki annyi!!!Volt hogy nm2 -ről nm ó2 re térden szedtema bogáncsot, hogy eltűntessem, de így is nehéz megtalálnom a módját, hogy ne találjak benne napi 15-30 db -ot, bár az első napokban volt rajta kb.100-150 is!!! :(

HA valaki tudja mivel elheta földbe bent maradt vagy a föld felszínén a gazok, tövében megbújó bogáncsokat vegyi vagy házi trükk módján kiírtani: KÉREM ÍRJA MEG IDE !!!!!!!!!!!!!!

2014. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem bogáncs én nem átoktüske.

A pontos neve: Medicago minima.


[link]

2014. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ja és a kiiktatása:

meg lehet próbálni rendszeres, alacsonyra beállított fűnyírást, de tud a heverő száron is virágozni, termést hozni, elsősorban taposott, nyírt területen.

Tavasszal virágzik, kb április-május.

Így lehet, hogy a vegyszeres megoldás a jobb.

Valamilyen kétszikűek elleni gyomirtóval lehet eltüntetni, ami a füvet nem öli.

2014. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kösz a képeket, most jól utánanézek a kertben, mert ilyenre nem nagyon emlékszem, hogy lenne, de biztos , megtalálom a növényt! Vagy az előző tulaj évekig nem nyírta rendszeresen és azok maradványai, ami mostanra alig maradhatott élőben...szerintem!!! Ha a föld alá beásva maradnak ilyen "bogáncsféle termések", azokat hogy lehet kiírtani a földből!!! 1000 köszi a válaszokért
2014. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!