Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor teszitek ki a muskátlit?

Mikor teszitek ki a muskátlit?

Figyelt kérdés

Hogy érthetőbb legyek:átteleltettem a futó muskátlimat a garázsban(fűtetlen,sötét).Majd behoztam a szobába(kb 2-3 hete).Gyönyörűen hajt,hozza a leveleket.Nem szeretném,ha baja lenne,ha idejekorán kirakom az udvarra.

Szóval,ki-mikor rakja ki udvarra a muskátlit(átteleltetett,v. új palánta)?

Köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 22. 07:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A miénk már kint van. Éjjel már nincs fagy (legfeljebb 0, -1 fok), azt még simán kibírja.


Viszont a szép napos idő jót tesz neki.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezek vadiúj, nem átteleltett palánták, de én azokat is kitenném.

2012. márc. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer azt mondta a kertész, hogy 10 fok alatt ne tegyem ki, mert nagyon visszaveti őket a fejlődésben. Ennek ellenére volt már, hogy kitettem hamarabb, ha nem fagy meg, nem lesz baja. Az, hogy mennyire vetette vissza a fejlődését, jó kérdés, ezt akkor tudnánk meg, ha két ugyanolyan tövet tesztelnénk mindkét helyzetben. Arra viszont számíts, hogy bent kihajtott levelek az udvaron a nap hatására több, mint valószínű, hogy megégnek, de jönnek helyettük másik levelek.

Én tegnap nézegettem őket, mi is legyen, még a garázsban vannak, nem mertem kitenni. Reggelre éppen nem fagyott nálunk.

Április közepe előtt a megbízható kertészetekben nem is igen árulnak muskátlit és egynyárit sem, gondolom nem véletlen.

2012. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A szomszédunkban minden évben gyönyörű muskátlik vannak, ők közvetlenül a kertbe, a kerti földbe ültetik, és hatalmasra meg szoktak nőni a muskátlik, gyönyörű bokrok lesznek belőlük, mindenki a csodájára jár, mert az utcáról is látni. No, a szomszéd épp tegnap ültette ki őket a szabadföldbe, gondolom tudja mit csinál. De előtte 2 napig kint voltak a muskátlik az udvaron a saját cserepükben, szóval gondolom szoktatta őket a kinti levegőhöz. Éjjelre is kint hagyta őket.
2012. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen meg szoktam várni az áprilist. Átteleltettem őket, elég gyöszös egyik -másik, így pótolni kell azokat. De a napfény jót tesz nekik. Szóval április első hetében.
2012. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 24. 07:33
 6/20 anonim ***** válasza:
Utolsó (4.) vagyok: mégis kitettem ma a muskátlikat. :)
2012. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És elfagyott már a kitett muskátli?
2013. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

4. és 6. vagyok: ez még a tavalyi válaszom.

Idén még nem tettem ki, megvárom az áprilist. Most jönnek a plusz 10 fokok, ha ez a havazás lecseng.

2013. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

És tavaly elfagyott?

Itt tavaly április 8-a körül mínusz 7-8 fok volt.

2013. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem fagyott el, nem volt már akkor rossz idő. Bár a 2. emeleten lakunk, az is + 2-3 fokot jelent.
2013. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!