Kezdőoldal » Otthon » Kert » A retket átlehet ültetni?...

A retket átlehet ültetni? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Most először ültetek retket, szombaton ültettem el balkonládákba, és ma már látom a sok hajtást. Álmomban sem gondoltam volna h sikerülni fog, de úgy néz ki hogy igen, de szerintem nem fog elférni a ládában ha megnőnek. Mit tegyek ?
2012. febr. 28. 10:22
 1/3 Kerria ***** válasza:

Igen, sőt mindenképpen tedd meg.


Ezt a folyamatot szabadföldi vetésnél egyelésnek nevezik, azaz kiszeded azokat a hajtásokat, amelyek túl közel vannak egymáshoz.


Olyan távolságra legyenek egymástól, ahol a gyökér, azaz a retek kényelmesen elfér majd. Ha sűrű akkor nagyon elkorcsosul a retked. Fogyasztásra persze úgy is alkalmas, de csaknem az igazi :)


Javaslom végy egy másik földdel teli ládát, és hurkapálca segítségével ültesd el a másik ládából kiszedett hajtásokat. Óvatosan bánj vele, mert ilyenkor még nagyon gyenge a gyökérkéjük.


Remélem segítettem.


Ui: sárgarépát, fehérrépát is így tudsz balkonládába ültetni. Fehérrépánál én sűrűre hagyom, mert így a petrezselyemzöldet tudom felhasználni, sokkal zsengébb, és mindig friss :)

2012. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jókat mondott az előttem szóló. Nekem is van itthon, először a palántázom és utána szoktam a kertbe kivinni őket vagy egyelni (tehát ritkítani). Salátát is lehet balkonon termeszteni, csak elég nagy helyet foglal szegénykém, de legalább különleges. :)
2012. febr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat :) akkor megnyugodtam :)
2012. febr. 28. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!