Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pénteken szeretném átültetni...

Pénteken szeretném átültetni a rózsáimat átlehet e még vagy már késő?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajuk nem lesz,vágd is vissza őket.
2009. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Októberben kellett volna átültetni, mert még meg kellene gyökeresednie a tél beállta előtt!


Én a helyedben DECEMBERBEN már nem kockáztatnék...


Novemberben már fel kellett tölteni a rózsák tövét földdel, hogy védd az oltást!


Inkább kora tavasszal ültesd át vagy várj jövő őszig.

2009. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Én nem vagyok egy nagy rózsaszakértő,de október,novemberben sem gyökeresedik a rózsa.Én mindig ilyenkor vágom vissza,amikor már nincs rajta levél és "alszik".Takargatni sem szoktam.És mindig gyönyörűek.
2009. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
enyhén érdemes csak visszavágni, mert tavaszig még visszaszárad, elfagy, sérülhet. Akkor vágd igazi 4szemesre, formára, ahogy szeretnéd. Átültetésre szerintem is már késő van, de ha nagy földlabdával teszed, nagy, belocsolt gödörbe, nem lesz jelentős a kockázat. Előzőnek: a takarás szükségessége az új hely fekvésétől függ, ha védett déli zug, akkor akár narancsfád is lehet kint. Van e fal, kerités, fa, örökzöld, sövény, ablak, terasz, garázsbeálló a közelben, ezek mind befolyásolhatják. enyhén földdel, és avarral mindig javasolt a takarás, nem nagy munka, és biztos megmaradást ad bárhol is van.
2009. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!