Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kávézacc a növényekre?

AdamMatíz kérdése:

Kávézacc a növényekre?

Figyelt kérdés
Szüleim szerint jót tesz a szobanövényeknek ha kávézaccot rakok a földjükre. Ez tényleg így van, vagy csak kárt okoznék vele?

2012. febr. 27. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Vmi hülye filmben volt ez, de sztem csak kárt okoz.


200 forint egy beleszúrós növénytápoldat fiola, és fél évig elég kb.

2012. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

"A kávézacc tartalmaz foszfort, káliumot, kálciumot, magnéziumot és ként. Ugyanakkor távol tartja a kerti csigákat és táplálja a virágföld hasznos férgeit. Ha a talaj nagyon savanyú, a kávézacc segít a ph érték javításában."


Mi is rendszeresen oda szoktuk tenni, főleg nyáron, a muskátli földjére. Szerintem nem hülyeség.

2012. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Most őszintén mennyi tápanyag van egy lefőzött kávéban?
2012. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem tudom, még nem mértem :-)
2012. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én össze szoktam gyűjteni egy dobozkában,majd összekeverem a virágfölddel, majd úgy teszek a virágokra,meg ebbe a keverékbe ültetem őket,mert ha csak úgy a virágföld tetejére szórom a cserépbe,akkor már előfordult, hogy megpenészedett.
2012. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok mondani, hogy volt egy kávé és egy kakaócserjém. Mind a kettő haldoklott (sárgult, barnult, elszáradt levelek) az ablakpárkányon, hiába ültettem át őket, és locsoltam rendszeresen.

Aztán valaki mondta, hogy tegyek a földjükre kávézaccot..

Tettem is, és utána úgy locsolgattam. Tökéletesen helyrejöttek!!

Én ezt csakis a kávézaccnak tudom be. Viszont a leszúrható tápoldatok nekem nem jöttek be!

2012. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kerria ***** válasza:
91%

A kávézacc felhasználásának talán leismertebb formája, hogy tápoldatként használják olyan növényeknél – mint például az örökzöldek vagy a rózsa - amik szeretik a savas virágföldet. Hortenziára is alkalmazható, így bekékül a virágzata :)


Egyszerűen csak a virágföldre kell hinteni, kicsit belekeverni, majd megöntözni. Mint itt írta is valaki bepenészedett neki, igen, ha nem kavarjuk össze a földdel, könnyen így járhatunk.


De nemcsak a virágföldnek tesz jót a zacc, a komposztálóban is jó helyre kerül, odavonzza a gilisztákat, amelyek a szerves hulladékot értékes humusszá alakítják át. Így ha kertes házban laktok, és van haszonkert, érdemes a komposztot ezzel tuningolni.

Így nemcsak a szobanövényekre jó!


Vigyázni kell azonban, mert a ph érzékeny szobanövények könnyebben beadják a derekukat.


Ami még fontos, úgy tudom, hogy azért is jó a növényeknek, mert a csapvizünk klóros, és a kimosódásnak köszönhetően a zacc enyhíti ennek a mértékét!

2012. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. febr. 28. 12:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként érdemes a földre tenni? Illetve most a tavaszi átültetéseknél érdemes bekeverni a földbe?
2012. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kerria ***** válasza:

Én a kávézaccos részt cserélem, kb. negyedévente. És soha nem lesz több a kávézacc, mint a föld. Nehéz ezt így megmondani. Ha csak felülre teszi az ember a zaccot, és egy kicsit belekeveri, akkor azt a felső réteget mindenképpen le kell cserélni. Hiszen kimosódik belőle minden!


Tavaszi talajcserénél/átültetésnél, simán belekeverheted (szerintem max 1/4-e legyen a kávézacc, de ez a maximum tényleg!)


Mivel savas kémhatású lesz a föld, nagyon nézz utána melyik szobanövény bírja, mert nehogy kipusztuljon szegény. Annyit nem ér!

2012. febr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!