Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most mi tévő legyek? Lerágta...

Most mi tévő legyek? Lerágta egy nyúl a gyümölcsfa csemetéim ágait.

Figyelt kérdés

Már nem tudja elérni, mert körbedrótoztam, de a sérült ággal nem tudom mit kéne kezdeni. Úgy rágta el, mintha valaki metszőollóval vágta volna el. Látszanak a tappancsai a hóban, onnan tudom, hogy nyúl volt.

Egy alma, egy megy egy mandula és a szilvafát rágott meg. A mandula a megy és a szilvának csak egy két alsó ágát, így az nem annyira vészes, de az almának az összes ágát lelegelte.

Mit tegyek a sérült részekkel? Kezeljem le fagéllel és tekerjem be fóliával? :(


2012. febr. 12. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Legjobb ha a lerágott részeket teljesen levágod mert ha a kéreg teljesen körbe van rágva úgy sem hajt ki többé az ág.A lényeg hogy ha a törzs épen maradt akkor van rá jó esély hogy új hajtásokat hoz.Ha a törzs akár csak 1 ponton de teljesen körbe van rágva a rágás feletti rész teljesen kipusztul ugyanis a kéreg szállítja a tápanyagot.Az almát különösen kedvelik a nyulak.Nekem is rágtak meg almát teljesen lekopasztották ki is pusztult.
2012. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már nem csinálj semmit, ha megvan a fizikai védelem.

Esetleg metszőollóval levághatod, hogy sima legyen a vágott felület.

2012. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!