Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor metszem meg az ősszel...

Mikor metszem meg az ősszel elültetett gyümölcsfa csemetéket?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár már most is mielőtt még el kezd hajtani.Már az ültetéskor is mmeg lehetett volna.
2012. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tényleg?? Akár most?

Nekem azt mondta egy ismerősöm, hogy majd a tél végén.. de a túl jó idő miatt elbizonytalanodtam.. :/

2012. jan. 31. 18:43
 3/8 Kerria ***** válasza:

A dió és az őszibarack kivételéve mindet metszheted. A barack metszésénél inkább "zöld válogatást" alkalmazz, nálam ez vált be.

Itt találsz róla képeket lépésről lépésre:

[link]


A diót pedig nem kell metszeni, max ritkítani, így azzal is ráérsz még.

2012. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És nem gond, hogy ilyen hideg van? Nem fog elfagyni az a kis ágrésze a csemetének, amit megmetszek?

Egyébként 8 fám van, 2 mandula, 1 szilva, 2 alma, 1 körte, 1 meggy és 1 naspolya. :) Akkor ezeket mind megmetszhetem..mondjuk akár ma?

2012. febr. 1. 09:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen nyugodtan megmetszheted.
2012. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pláne, hogy ezek közül csak az almát,körtét és az őszibarackot kell...:)
2012. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 v.pal válasza:
Mikor elültetünk egy fát akkor szoktuk, a hegyét meg a gyökérzetét enyhén.Az almát mindenféle képen,de a többinél a fajta számít,mert a többit én nem metszem soha, de ha kell a keresztező ágat veszem ki.Metszeni febr. végétől érdemes.Én az almát akkor vágom amikor a termő bimbót megmutatja.
2012. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ültetéskor csak a gyökerét szoktam,a törött részeket. a koronával, ha még nem csináltad, akkor várj vele, -hogy lásd mit csinálsz, -visszaszáradás, törés, fagykár, korona alakítás stb. Ahol ágakat akarsz ott vágd 1-2 szemre, a többit tőből vágd ki. Ha suháng, a kívánt magasság fölött 2-3 szemmel, hogy elágazzon. A vágott felületeket rögtön kezeld, legalább olajfestékkel. /Nekem se sok fám van, vegyesen, kb 400 körül./
2012. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!