Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kavicskaktusz. Mit csináljak...

Kavicskaktusz. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2 éve vettem egy kis kavicskaktuszt (már nagyon régóta vágytam rá :D). Utánaolvastam a gondozásának, és ha jól tudom, télen, a pihenőidőszak alatt nem szabad locsolni, ekkor össze kell zsugorodnia/ ráncosodnia és majd csak tavasszal, ha megjelenik az új hajtás, akkor kell vizet adni neki. Tavaly mindez meg is volt szépen, idén viszont újra eltettem a tavalyi helyére, a régebbi "levelek" szépen össze is zsugorodtak már, viszont kb. 1 hónapja elkezdett új hajtást is hozni. Most nem tudom mit csináljak...adjak neki 1 kis vizet és most ennyi volt a téli pihenő, vagy hagyjam ott ahol van, hadd száradjon tovább?

2012. jan. 15. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd úgy, ahogy van. Lehet, megzavarta valami, a jó idő vagy bármi más. Ha most vizet adsz neki, magához tér, nem pihen, és a következő pihenőidőig (jövő tél) nem is lesz alkalma, megzavarodik.
2012. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló, nyugodtan hagyd békén, ne csinálj vele semmit legalább március közepéig.

Az enyém is déli ablak mellett telel, az elmúlt hetek jó időjárásai kicsit megzavarták, korábban kezdett vedleni, mint szokott.


Nem lesz semmi baja, ha nem kap még vizet, sőt azzal ha most elkezded öntözni inkább csak árthatsz, mint használsz.

2012. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor békén hagyom szegényt :)
2012. jan. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!