Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a füvemmel ha...

Mit csináljak a füvemmel ha foltos?

Figyelt kérdés

A két ház közötti területet bevetettem fűvel. szép zöld volt de most hogy eljött a tél egy csomó kopaszt területet fedeztem fel. Mikor célszerű ezt beültetni fűvel? Vagy hagyjam hogy benőjön nyáron? Elég árnyékos és kicsit lejtős északra néző területről van szó. Kopár volt pár éve úgy szórtam be fűmaggal hogy nézzen ki mégis valahogy.

És még egy olyan kérdésem van ilyenkor szabad-e nyírni a füvet?? Ősz végére tél elejére eléggé megnőtt még a jó időkben és nem mertem lenyírni nehogy kipusztuljon ha bejön pár nap múlva a fagy. De nem jött be...


2011. dec. 13. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Legeld le....
2011. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne trollkodj... :P
2011. dec. 13. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

- október eleje után én már nem szoktam nyírni tavaszig. Hacsak nem derékig ér a fű, akkor elvan az magában.

- Nekem ahol eltűnt a fű (vízvezetéket kellett kiásni egy helyen) oda csak gyom nőtt vissza. De engem nem zavar, most ápolt gyom van a kertben.

2011. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D az én is arra gondoltam hogy gyom volt idáig ott ahol most üres mert idáig nem tünt fel hogy üres. de gyomom most meg viszont nincs az most hogy megnéztem feltűnt. :)
2011. dec. 14. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Sebaj, tavasszal visszanő a gyom.


Nekik egyébként árthat a gyakori fűnyírás, ugyanis a nagy leveleiket mindig leszedi a fűnyíró és ezért kevéssé tudnak fotoszintetizálni és nőni. A fűnek a levele a földtől kezdve egyenletes szélességű, ezért azt kevésbé befolyásolja a fűnyírás. Ezért lehet a gyomosodás ellen gyakori fűnyírással védekezni. Csak ekkor sokat kell locsolni, mert a rövid fű hamar kiszárad.

2011. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!