Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen madarak esznek a...

Milyen madarak esznek a kertedben? Mivel eteted őket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Cinkék,zöldikék,rozsdafarkúak mindig vannak. Télen az erdei madarak közül is sok bejön. Volt olyan nagyon hideg tél,amikor 20 fajta madarat számoltunk meg.

Sótlan napraforgómagot adok nekik,dióbelet,sótlan szalonnát és hájat.

2011. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hűha :) Az rengeteg!

Mi mindig napraforgót adunk nekik és veréb, cinege és egy zöldike van. Tavaly volt vörösbegy is, remélem visszatalál.

Nyáron rigók fészkeltek nálunk, de nem látom őket.

Nálunk húst nem lehet kitenni, mert a kutya és a macskák el nem mozdulnának akkor az etető környékéről. :)

Tavaly raktunk ki szalonnát, de nem is nagyon fogyott, inkább a mellette lévő napraforgó.

2011. dec. 6. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:

zöldikék, cinkék, verebek jellemzően.

Van nekik faggyúgombóc magvakkal, meg tányérba kiöntött magkeverék. Pár ablakba tettünk ki, meg a teraszra madárházba.

2011. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

cinke, fekete rigó, veréb, vadgalamb, szajkó. Idén még csak őket láttam. És ma reggel az itató nem volt befagyva, ott fürödtek!!

Kerti madár eleséget veszek, abban van többféle mag, kukorica,fénymag,fekete szotyi,és még amiket nem ismerek..

Nagyobb részben a fekete szotyi és a kukorica fogy, és amit a kanáriknak szoktak adni, olyan apró, barna gömbölyű mag.Erre azonban figyelni kell, mert sokszor azt hiszem, hogy még mennyi eleség van előttük, közben csak a héja van már.A rigóknak szoktam almát dobálni a földre, néha főtt rizs maradékot.

2011. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a főtt rizs nem tesz jót, ilyet olvastam.
2011. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetris ***** válasza:

Nemrég vettem új madáretetőt. Van benne napraforgómag, dióbél, kölesmag. Tettem ki faggyúgyombócokat is. Jönnek is a madarak, a macskám meg bentről az ablakból nézi őket hatalmas tányér szemekkel.

Cinkéket láttam, verebeket, meg valami szines kis izét is, ami nagyon aranyos volt.

Hagytam a fákon almát, direkt a rigóknak. Jönnek is rá rendesen. Szeretem nézni, amikor jönnek enni a madarak, ilyenkor odabújok a macskához, és én is tányér szemekkel bámulom a kis szárnyasokat.

2011. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

cinkék és verebek a szüleimnél!Már a második kb 50centis madáretetőt szerelték fel a fára:)

2 nap alatt elfogy egy nagy zacskó szotyola!:)))))))

rengetegen vannak!

2011. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Jó látni, hogy ilyen sokaknál vannak madárkák.

Remélem hozzánk is minél többen "bekeverednek" :)

Aki magkeveréket vesz, hol szerzi be és kb. mennyiért?

Köszönöm mindenkinek!

Egyébként én olvastam olyat, hogy a főtt rizs jó a rigóknak, aki ennek az ellenkezőjét állította, belinkelné?

Viszont a tél vége után (főleg, amikor már költenek is) nem szabad őket etetni, mert a fiókáknak nem tesz jót!

2011. dec. 7. 06:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be amit az állatkereskedésekben adnak. Sok madár nem eszi meg,ami benne van.

A gazdaboltokban szoktam venni egyszerre nagyobb mennyiségű napraforgó magot. Sokkal olcsóbb és gazdaságosabb is.

2011. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A magkeveréket állateledel boltban veszem ( ahol tápokat, rágcsákat, magokat, kutya-cica kajákat árulnak).Pontosan nem tudom, mert mindig egy zacsiba mérik bele, és annyit amennyire azt mondom, hogy elég. kb 200-250Ft-ra saccolom kilóját. Ez egy kisebb bevásárló táska mennyiség.
2011. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!