Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fa korhadását elősegítő-gyor...

A fa korhadását elősegítő-gyorsító szert ismersz-e?

Figyelt kérdés
A diófánk sajnos kipusztult.Ma vágtuk ki. A körülötte lévő térburkolatot nem szeretnénk felbontani, de máskülönben hogyan tudnánk kiszedni a földben maradt részét? Valami más fát szeretnék a helyére ültetni.Van ötleted rá?
2011. szept. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
aprítsd fel légkalapáccsal ;)
2011. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fúrjatok bele lyukakat, amilyen mélyre csak lehet, és kezdjétek el kivésni.

Mint amikor egy fadarabba mélyítenek üreget.

A maradék munkát elvégzi majd a fagy és a tél, de diófa helyén nem biztos, hogy egyáltalán bármi jól érezné magát.

Azt sem tudom, mennyire hajlamos csemetéket nevelni a bentmaradt gyökerekből.

2011. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy kertész műsorban, hogy lyukakat fúrnak bele, valamit beleöntenek (sóra emlékszem, de nem biztos), ledugaszolták, és néhány hónapig úgy hagyták. Aztán kivették a dugót, addigra valamilyen gáz fejlődött odabent, és meggyújtották. Így elégett a gyökérzet. De azóta sem látom, találom sehol ezt a praktikát, pedig nekem is kellene.

Itt van valami hasonló:

[link]

2011. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt a helyzet nálam is, csak egy fenyő volt az áldozat.Szabad földből, talán a diót lehet legkönnyebben kiásni, mert magasan vannak a gyökerei kb 1 m , de ezt a térkő megbontása nélkül, nem tudod megcsinálni.Sajnos jobb ötletem nekem sincs az eltávolítására, ezért egy esetleges megoldást javasolnék, én legalább is ezt tettem.A fa helyére egy nagy cserépkaspó került és ebbe ültettem növényt, történetesen, vörös áfonyát, a fenyő gyökereit pedig az időre bíztam, bár ezt követően már nem volt utamban.Esetleg nevelhetsz rajta laskagombát, erre kiváló a diótuskó.:D
2011. szept. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy segítettetek!
2011. szept. 21. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!