Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit gondoltok, jó lenne nekem...

Mit gondoltok, jó lenne nekem ez a háti permetező?

Figyelt kérdés

[link]


Egészen kicsi a veteményesem, és csak 3 gyümölcsfám van. Tudom, hogy egy kicsit gagyi, de nem hiszem, hogy megérné nekem beruházni egy drágábbra és nagyobbra (ez 5 literes). Ezt legalább cipelni is tudnám (nő vagyok), nem úgy, mint a 16-20 litereseket. :) Szóval, mit gondoltok, megfelelne?


2011. szept. 13. 12:41
 1/6 dirtboy ***** válasza:
szerintem jó kis permetező, 5 liter talán elég is lesz 3 fára még ha nem is kicsi talán akkor is.
2011. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm! Megrendeltem, de végül a 8 literes mellett döntöttem. Csak 500 Ft-al volt drágább.. Szerintem ez elég lesz egy kicsi kertre, meg 3 gyümifára :)
2011. szept. 13. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég lett volna az 5 literes is.

Vagy ha már nagyobb, akkor 12 l körüli háti, azt sokkal könnyebb használni egy nőnek is (ha annyi kell, én is csak fél litert teszek bele), mert menet közben lehet pumpálni, ezt meg félliterenként le kell tenni pumpálni.

De a fő gond, hogy fél méteres szárral nem tudod a fákat szórni.

Én az egyik hátinál azt csináltam, hogy a színesfémüzletben vettem 2 méter pont olyan vastag alumíniumcsövet, mint a gyári műanyag, és át tudtam rá csavarni a csatlakozókat, így tudom fákra is használni.

2011. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a tippet! Utána fogok nézni az ilyen gumicsőnek. Azért döntöttem a 8 literes mellett, mert időnként át szoktam gyomirtózni a füvet, ha begazosodik.. A füves terület az egész nagy, így gondoltam, ha 5 literre van csak szükségem, akkor annyit töltök bele, de ha a füvet gyomirtózom, akkor teletöltöm ezt a 8 literest..

Ugye gyomirtózásra is használható? Csak jól ki kell mosni..

Kell valami speciális tisztító, ha mindkettőre ezt szeretném használni?

2011. szept. 13. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem műanyag csövet írtam, hanem alumíniumot, az egyenes rész kicserélésére. Valami 500 Ft körül volt. Szerintem ez a pumpálós is fel tudja nyomni annyira. A gyári rövid szárral 3 méter fölé garantáltan nem fogsz tudni spriccelni. Létráról esetleg, de mivel állandóan le kell tenni a pumpáláshoz, mindenképpen kínos lesz.

A földön lévő dolgokhoz is jó a hosszú szár, egy helyben állva nagy területet be tudsz szórni, és nem a lábadat permetezed.


Gyomirtózás után fél liter vizet meglötyögtetsz a tartályban, kiöntöd, újra öntesz bele fél liter tiszta vizet, meglötyögteted, telepumpálod a csövet, hogy szórni kezdjen, aztán az összes vizet kiengeded a készülék minden részéből, utána már nem marad benne annyi gyomirtó, ami zavaró lenne.

2011. szept. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja elnézést, alumíniumcső. :) Nem tudom miért gumit írtam..

Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 14. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!