Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Büdöske virágot miért...

A Büdöske virágot miért nevezik Büdöskének, amikor nagyon kellemes illata van? :-)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És a kecskerágót? Az se rág kecskét :) Na most komolyan, amúgy Tagetes a latin neve, hivatalos magyar neve meg Bársonyvirág. De van több néphagyományos neve is.
2009. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szaga távoltartja a kígyókat. Nekem legalábbis a mamám ezt mondja mindig, és ő utálja a szagát, de retteg a kígyóktól, és ezért tele van ültetve az udvar büdöskével. Egyébként én is szeretem az illatát.
2009. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: igazad van! :-)


Nagyon érdekes, amit írtatok, Köszönöm Szépen!!!! Most már legalább ezeket is tudom!


Köszönöm szépen még egyszer!

2009. ápr. 21. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:

van egy olyan is,aminke kígyószisz a neve, az nem hiszem, hoyg odahozná a kígyókat mégis így hívják, kis fehér csillagformjáú a virága ha jól emlékszem három szép formás hegyes szirma van és a szár kúszik, levele alig van.

a büdöskét én is szeretem a törpét is ami szinte bordó narancs széllel és a magasabb sárgát is. dekoratív.

2009. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes virágnevek vannak. :-) Utolsó válaszolónak is köszönöm a hozzászólást!


Szép napot!

2009. ápr. 21. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Orbit rágó se rág orbitális pályát, úgyhogy a kecskerágó lehet olyan amit szeret rágni a kecske. És amúgy, ha ezt nem kérdezi meg, nem tudtam volna meg, hogy jó illata van a büdöskének, mert nem írják sehol, csak azt, hogy erős, az, hogy illatnak nevezik nem jelent semmit, mert vannak akik csak a szarszagot mondják szagnak.
2014. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!