Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ad le olyan kevés vizet...

Miért ad le olyan kevés vizet a szivattyúnk, az újonnan fúrt kútunkból?

Figyelt kérdés

Most fúrattunk kutat,31m-est és 9m-es szívótömlő van hozzá.A szivattyú kisteljesítményű ugyan,de hogy ennyire?Nem igazán értem, miért csak ennyi vizet képes leadni?(Kb 800-1000liter/óra) Egyébként 600wattos TIP márkájú szivattyúról van szó, és elvileg 2800litert kellene leadnia óránként.Nem tudom mi lehet a baj?A szivattyú elvileg jól működik.Vagy talán a szívótömlő túl hosszú,vagy vastag?Másnál hogy van?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 15. 16:28
 1/2 anonim válasza:

Hát sztem Lyukas lehet,

vagy ha nem akkor híányzik belőle valami.

tehát selejtes. sztem cseréltesd ki még ha kilehet,

és vegyél egy újat helyette.

2009. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!

A szivattyú hatásfoka, azaz az általad említett 2800liter/h-s teljesítmény, csak meghatározott emelőmagasságnál működik, vagyis, amint növeled az emelőmagasságot, a szivattyú vízhozama úgy csökken!és mivel a kutatok elég mély kisebb mennyiségű vizet tud felszivattyúzni

2009. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!