Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik az Orchideám?

Miért nem virágzik az Orchideám?

Figyelt kérdés
Kb fél éve vettem akkor voltak rajta virágok,majd ahogy azok leestek nem hozott újat,csak levelei vannak de az rengeteg,egy bimbója sincs!
2011. jún. 7. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami nem tetszik neki. Vagy nem elég a fény, vagy a pára. Az enyém már több, mint egy éve nem virágzik, csak levelet meg gyökeret hoz. De én úgy vagyok vele, hogy egyelőre annak is örülök, hogy egyáltalán fejlődik.
2011. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A középső elvirágzott szárat le kell csípni. Mindig szedd le az elvirágzott részt. Nőnapi Orchideám elvirágzott és most 12 virág van rajta.Csodaszép.


Itt is találsz tippeket: http://www.youtube.com/watch?v=ayfFGavUkWg


Vagy privibe is kérdezhetsz.

Nem vagyok szakértő csak leírom mit és hogy csináltam.

2011. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nono.

Attól függ milyen orhideáról van szó.


Phalaenopsis - Lepkeorhida

Szinte tilos levágni az elvirágzott részt.

Ennek a fajnak nincs nyugalmi időszaka, ha visszavágjuk akkor lehet pihentetni a növényt.


Cambria

Ennél az orhidea családnál vissza lehet vágni, ha már elvirágzott és visszaszáradt a virágszár.


Dendrobium (D-Nobile és Phaleonopsis hybrid)

Ezeket sem ajánlatos visszavágni, mert nem fog virágozni.


Cymbídium

Ezt a fajtát szintén vissza lehet vágni, amennyiben a virágszár visszaszáradt.


Gondozási hibák lehetnek:

Kevés fény, alacsony páratartalom, túlöntözés.


A legtöbb faj nem szereti a pangó vizet.

Nálam az vált be, hogy hetente 1x megöntözöm őket esővízzel, majd max fél óra múlva leöntöm alóluk a felesleget. A reggeli órákban - de csak reggel, nem este - ajánlatos spriccelgetni a növény leveleit, de csak a leveleket.

2011. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!