Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel óvhatnánk növényeinket...

Mivel óvhatnánk növényeinket a fagytól?

Figyelt kérdés
Holnap reggelre 2 m-es magasságig fagyot mond az egész ország területére. Ha bekövetkezne, mégis milyen óvintézkedéseket tehetnék, bevált praktikákat használhatnék a növények megvédése érdekében? A padlizsán most kelt ki, a borsó itt-ott már virít, karalábé, és a többi haszonnövény, dísznövények szóval minden amibe sok munkát fektettünk, nem szeretnénk ha tönkremenne egy pár óra alatt. Ha valakinek van erre már bevált módszere, amit egy házikertben lehet alkalmazni, várom minden segítő kertkedvelő válaszát.
2011. máj. 5. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerü megoldás, ha leterieted éjszakára pár réteg újságpapirral, az véd a fagy ellen, és a legtöbb hylene van otthon felelesgben.
2011. máj. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ha nagy területről van szó, akkor a fátyol fólia lenne a legkönnyebb megoldás, de drága.

De a fűnyesedékkel való körbetakarás is használhat, ha van a háznál.

2011. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van nyesedék is, és újságpapír is, megpróbálom őket. A nagyobbaknál gondoltam esetleg dobozra, hogy az is megoldás lehetne. Mivel 2 métereset mond, az már a fákat is érintené. Nekünk az idős szomszéd néni azt mondta, mikor a férje élt éjszaka a fákat vízzel locsolta, hogy ráfagyjon a víz és az is védi. Meredeken hangzik nekem, de már hallottam róla én is, nem akarok hülyeséget mondani, de talán Franciaországban előszeretettel használják. Itt Magyarországon is, találtam egy oldalt. Vajon a lágyszárúakra is használna? Vagy inkább ne kísérletezzek?

[link]

2011. máj. 5. 08:07
 4/10 anonim ***** válasza:

A fátyolfólia a legegyszerűbb, még kisebb területre is.

Én nem sajnálnám azt a párezer forintot rá.

[link]

Csak a fóliát rá kell teríteni a növényekre és a szélét megdobni földdel.

Egyszerű, gyors, és használható pár évig.

2011. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tegnap is 3 fok volt éjszaka, meg ma is annyi lesz, és a paprika-, paradicsom palántáimnak semmi baja :)
2011. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hell-ikon ***** válasza:

De hol volt 3 fok? Mert az a nem mindegy:)

Én itt Szegeden az elmúlt 2 éjszaka 4-5 fokokat mértem (bent a kertvárosban), mint legkisebb hőmérsékletet, de attól kint a pusztában vagy a Mecsekben pl. vagy az Északi-középhegységben simán lehet fagy.

2011. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ketté vágott pvc palack, ezt terítsd le mulccsal, fűkaszálékkal. Ha derült az ég és völgyben vagy, akkor lehet fagy, az én paradicsomjaim is elfagytak-őket nem takartam. De majd kihajt újra, észhez fog térni.
2011. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt fagy, Borsod megye, Sárospatakon, -3°C. Letakartam tegnap a zöld hüvelyű babot és a padlizsánt dobozzal, széthajtogattam őket és rátettem úgy hogy maradjon alatta levegő, arra fóliát és földdel behúztam az oldalát, hogy a szél ne vigye le róla. Reggel mikor kibontottam őket, érezhetően melegebb volt benn, túlélték. Viszont a krumplit nem takartam minden 3. maradt csak meg... Köszönöm a sok tanácsot!
2011. máj. 6. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Krumpli ki fog hajtani, ha a föld feletti részek elhaltak is. Paradicsom dettó.
2011. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi kihagytam...Vajdaságban nem volt fagy :P
2011. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!