Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyú kellene...

Milyen szivattyú kellene nekem öntözésre, és bármilyen célra mivel vízet tudnék engedni a fúrt kútamból?

Figyelt kérdés
Vagy 5éve furattunk egy kútat, 35méter mély! Szerintem tudjátok mire gondolok amit kézzel kellett pumpálni és jött a víz belőle mellette egy cső van szabadon, gondolom az szivattyúnak való! Az a probléma hogy ez a kézzel pumpálható kis csaprész elromlott, és vagy 3 éve nem használjuk. Most gondolkodunk rajta hogy érdemes lenne egy szivattyút rátenni hogy ne kelljen kézzel pumpálgatni! Milyen szivattyú kell rá, milyen típus, márka erősség? Körülbelül mennyiért vannak?
2011. máj. 4. 14:18
 1/7 anonim válasza:

Búvárszivattyú szerintem, de a 35 méter az elég brutális.


Minimum olyan kell ami 50 méter mélységből is dolgozik.

2011. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Gondolom a lábszelep benne van a kútban, úgyhogy a legegyszerűbben valami hasonlót javasolnék: [link]

2011. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, így nehézkes a pontos leírás, de azt hiszem csőszivattyúnak hívják. Nálunk is fúrt kút van, 32 méter mély, ebbe van leengedve 20 méterre egy kb 1 méter magas, 10-15 cm átmérőjű szivattyú. Erről megy az öntözőrendszer és a kerti csap is.

Most előjött a férjem is, azt mondja, mélykút szivattyúnak hívják.

2011. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a mélykút (membrános szivattyút) ilyen mélységnél, mivel nehézkes a leeresztése, és (a leirásodból kivéve) egyébként is lent van már egy lábszelep, és egy cső a szivattyúnak. Jobb, és olcsóbb megoldás venni egy hasonló szivattyút mint linkeltem, és rákötni a csőre, mint venni egy nagy teljesítményű mélykút szivattyút, kivenni a csövet, hogy beférjen, és leengedni a mélybe(persze ezek mellett még venni kell 30m tömlőt a mélykút szivattyúnak, hogy le is legyen engedve.

Jobb, és olcsóbb, ha vesztek egy hasonló szivattyút, mint linkeltem. A 250-300W-os 10.000ft-os mélykút szivattyúk nem fogják bírni a 30 méter mélységet.


második voltam.

2011. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 4. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
A cső átmérőjétől függ és a nyugvó víz szint milyen mélyen van 40 mm körüli átmérőnél Pedroló vagy pedroló módra készült kínai.Az önfelszívó tipus.
2011. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A törökbálinti Corában a múlt héten éppen búvárszivattyú akció volt, mi is vettünk egyet. Nézz utána, most féláron tudsz ott vásárolni.
2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!