Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szivattyú miért nem...

Kerti szivattyú miért nem indul el? Csak búg.

Figyelt kérdés
Alko jet 801 a típusa. Bedugjuk bekapcsoljuk, de nem indul el, csak búg. Kondenzátort vettünk újat, hogy talán az a baja, de sajnos nem. Valaki tudna segíteni? Köszönöm.
2011. júl. 16. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A motor tengelye forog, ha kézzel próbálod forgatni?

Gyakran megragadnak a lapátok, ha sokáig áll a szivattyú!

Óvatosan át kell forgatni, hogy a rozsdát lelökje a lapát a szivattyútestről, de a legjobb olyankor szétkapni, és csiszolópapírral letisztítani.

2011. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom az elsőt.

Valószínű, hogy betapadt a szivattyú lapátja. Érdemes kikapcsolt állapotban megforgatni kézzel. Rosszabb eset ha netán a segédfázis leégett. Mint írtad, kondit cseréltetek ebből mertem erre a lehetőségre is gondolni.

2011. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha viszont nem állt sokáig,akkor lehetséges,hogy egy apróbb kavicsdarabot szívott fel és attól szorultak meg a lapátok,vagy a lapátból törött le egy darabka.Minden esetben szét kell szedni és megnézni,ahogy az előzőekben is írták.
2011. júl. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Miért is nem nem előbb írtam ide?? :D
2011. júl. 17. 07:17
 5/7 Sztegoszaurusz válasza:
0%
Bugos.
2012. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pity86 válasza:
menjünk tovább alko szivattyú forgórész beállt szétszedtem megpucoltam a tengely kb 600 as finomságig csapágy szétszed bezsíroz jó tovább nem tetszett hogy a motor belsejében folyik a víz, de összerak már hibátlanul forog a forgórész nem is néztem csak raktam össze teljesen összepakoltam nem indult csak búg. hozzátenném amikor megkaptam se kép se hang, jó szédszed vissza kondi csere de azzal is csak búg. most arra gondoltam hogy mivel vizes volt a belseje nem kellene kiszárítani? vagy leégett a tekercs. ha valakinek van ötlete szívesen várom a tanácsokat. előre is köszönöm P
2013. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megragadt
2023. júl. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!