Mire használjátok a fűkaszálékot?
Úgy tudom, dolog például virágok és fák tövébe tenni, hogy jobban tartsa a vizet alatta a talaj, illetve ne nőjjön ki ott a fű.
Viszont nálunk nagyon sok fűkaszálék van mindig. És ha egy kupacra gyűjtöm, akkor az alja megrohadt vagy mi, szóval levet ereszt, olyan, mint a trágya, stb.
Használható ez kifejezetten trágyaként???
Például jó ha ezt a szaftos anyagot teszem mondjuk a rózsa tövébe?
Ha még annyi infó, hogy nem tiszta fű van benne, hanem gaz is, vagyis tyúkhúr, pitypang, és hasonló kerti gazok.
Ja, és a komposztáláshoz sajnos nem értek.
Hm?
Köszi minden választ. Eddig mi is elvitettük zöld-hulladékként.
Nincsenek állataink, így trágya sem, viszont a virágok évről évre ugyanabban a szikkadt földben... Szóval ezen akarok változtatni, mert végülis csak egyszer kellene megtanulni, aztán tök jó lenne.
A komposztálástól még félek, de el akarom kezdeni! Viszont addig gyors megoldásként gondoltam ezt az összerothadt füvet felhasználni. De ezek szerint jó lesz az. :-)
Csak azt nem értem, hogy ha kopmosztnak tenném egy kupacba, akkor úgy mért nem rothad meg és mért nem lesz büdös? Főleg, ha még vizet is kell ráönteni.
Vagy ennyit számít, ha a kupac alatt közvetlen föld van és nem beton? Akkor az elnyeli a lefelé folyó lét??? Vagy hogy kell elképzelni?
Láttam már előregyártott komposztálót, amin csak néhány lyuk van szellőzésre. Abba meg pláne nem értem hogy nem rohad bele a cucc. Ez a fűkaszálék nálunk eléggé nedves szokott lenni. Tehát nem úgy kell elképzelni, mint amikor csontszáraz gyepet lenyírnak, mert az már eleve száraz...
Á szóval még érthetetlenkedek egy ideig. :-)
"akkor úgy mért nem rothad meg és mért nem lesz büdös? Főleg, ha még vizet is kell ráönteni."
Azért mert szellőzik és az aerob és anaerob baktériumok egyensúlyban vannak. Amint anaerob baktériumok kerülnek túlsúlyba, mert a komposzt nem tud "lélegezni", akkor van az, hogy egész bebüdösödik.
Ha megnézel egy normális, akár házilag (pl. raklapból, téglából rakott, v. akár drótkerítésből) készített komposztálót, akkor annak az oldalfalai rácsos szerkezetűek... ez direkt a szellőzést hivatott elősegíteni.
Valamelyik válaszoló írta azt, hogy faág nyesedéket -legyen az bármilyen vékony- ne tegyél bele. Én ezzel nem értek egyet. Nyugodtan bele lehet tenni, ez is segít egy laza szerkezetű, levegős komposzthalom kialakításában, így nem fog az egész befülledni. Ha csak fűnyesedékből állna a komposzt halom, akkor az úgy összetömörödhet önmagában, hogy befülled, levegőtlen lesz és máris kész a büdös, nyálkás akármi, amit jó eséllyel dobhatsz ki.
Egyébként ha sok fűkaszálékod van, akkor érdemes felezni, azaz felét zölden a komposztra dobni, felét pedig valahol kiterítve kiszárítani s majd úgy a komposztra dobni. Ezzel is a befülledést kerülöd el. De ha gugliban rákeresel nagyon sok cikket találhatsz a komposztálásáról mit, hogyan csinálj lépésről-lépésre leírva.
Nem olyan bonyolult dolog az, mint ahogy első gondolásra, ránézésre tűnik, véleményem szerint mindenképpen érdemes legalább 1x kipróbálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!