Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire használjátok a fűkaszálékot?

Mire használjátok a fűkaszálékot?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, dolog például virágok és fák tövébe tenni, hogy jobban tartsa a vizet alatta a talaj, illetve ne nőjjön ki ott a fű.


Viszont nálunk nagyon sok fűkaszálék van mindig. És ha egy kupacra gyűjtöm, akkor az alja megrohadt vagy mi, szóval levet ereszt, olyan, mint a trágya, stb.

Használható ez kifejezetten trágyaként???


Például jó ha ezt a szaftos anyagot teszem mondjuk a rózsa tövébe?


Ha még annyi infó, hogy nem tiszta fű van benne, hanem gaz is, vagyis tyúkhúr, pitypang, és hasonló kerti gazok.

Ja, és a komposztáláshoz sajnos nem értek.

Hm?


2011. ápr. 30. 09:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg faültetéskor a gödörbe tehető???
2011. ápr. 30. 09:55
 2/10 anonim ***** válasza:
A párom egy nylon zsákban gyűjti őket, és ha már jól elrohadt, trágyaként használja fel, a kertben. Kiszórja, és jól beleássa a földbe.
2011. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,a komposztáláshoz nemigen kell érteni.Ha egy kupacba teszed,és öntesz rá egy-két vödör vizet,és nem engeded,hogy süsse a nap(pld bokor alatt)akkor magától is fog komposztálódni.Bármilyen kerti hulladékot odatehetsz még rá,az is fog. Figyelj arra,hogy faágakat,akármilyen vékony is,ne tegyél rá,és főtt étel maradékát vagy kenyeret sem.A lehullt faleveleket is ráteheted,kivéve a diót!!De a krumplihéj,meg mindenféle gyümölcs minden kidobandó része mind odakerülhet,így a kuka tartalma is csökkenni fog,és főleg nyáron nem lesz szagos.Mert a komposzton ezek a dolgok másképpen viselkednek,mint a szemétben,nylonzacskóban.Ha tavasztól őszig így tettél,ahogy mondtam,akkor a következő tavasszal annyi dolgod van,hogy a meglévő kupacot vasvillával átrakod a kupac mellé,hogy a teteje alulra kerüljön,az alja felülre.Az alja már szinte jó is,de azért még nem.Ide rakhatod az új cuccokat rá megint egész szezonban.A következő tavaszon átrakod az eredeti helyére úgy,ahogy már írtam.És akkor,ami alul van,addigra teljesen használható,jó virágföldnek,vagy csak trágyának,én pld.ebbe szoktam belevetni a vetőmagokat,úgy,hogy az ágyásba,ahová szánom a magokat,kapával húzok egy mélyebb csíkot,ezt megtöltöm komposztfölddel,bele a magokat és betakarom az eredeti földdel.A növényeimen meg is látszik,hogy jól vannak tartva.
2011. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem használom semmire. Összegyűjtöm zsákokba és két hetente mikor viszik a zöld-hulladékot, kirakom és elviszik.
2011. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
etetem a tyúkokkal, bekeverem a komposztba...
2011. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ. Eddig mi is elvitettük zöld-hulladékként.

Nincsenek állataink, így trágya sem, viszont a virágok évről évre ugyanabban a szikkadt földben... Szóval ezen akarok változtatni, mert végülis csak egyszer kellene megtanulni, aztán tök jó lenne.


A komposztálástól még félek, de el akarom kezdeni! Viszont addig gyors megoldásként gondoltam ezt az összerothadt füvet felhasználni. De ezek szerint jó lesz az. :-)

2011. ápr. 30. 23:23
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy ha kopmosztnak tenném egy kupacba, akkor úgy mért nem rothad meg és mért nem lesz büdös? Főleg, ha még vizet is kell ráönteni.


Vagy ennyit számít, ha a kupac alatt közvetlen föld van és nem beton? Akkor az elnyeli a lefelé folyó lét??? Vagy hogy kell elképzelni?

Láttam már előregyártott komposztálót, amin csak néhány lyuk van szellőzésre. Abba meg pláne nem értem hogy nem rohad bele a cucc. Ez a fűkaszálék nálunk eléggé nedves szokott lenni. Tehát nem úgy kell elképzelni, mint amikor csontszáraz gyepet lenyírnak, mert az már eleve száraz...

Á szóval még érthetetlenkedek egy ideig. :-)

2011. ápr. 30. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Nohát. A komposzt az egy élő biológiai organizmus.Mivel a földdel érintkezik,és felülről is nyitott,a talajban lévő élőlényeknek lehetőségük van az anyagot birtokbavenni és átdolgozni,és levegővel is érintkezni,sőt, a szükséges nedvességet is tudjuk számukra biztosítani.Ami ott végbemegy,az nem rothadás,hanem a tápláléklánc alapfoka.Ne gondolj nagy dolgokra,itt apró bogarak,lárvák,földigiliszták,gombák élnek a növényi részeken,baktériumok(nem betegítők vannak csak,jótékonyak is)szaporodnak stb.Tehát nem azonos az a massza,amit betonon,nylonnal letakarva "gyártasz-ez élettelen,haszontalan,sőt,büdös rothadék-a komposzttal,aminek maximum enyhe gomba-illata van.Ezért kell várni vele 2 évet,hogy a látszólag komposztálódott részből az élőlények a frissbe átköltözzenek,és 2 év alatt ott is elvégezzék áldásos munkájukat.A komposzt maga a csoda.Egy miniatűr,de nagyon szervezett "üzem"A végeredmény pedig tökéletes,minden tápanyaggal rendelkező "föld".Hiszen maga a termőföld is így keletkezik a mai napig.
2011. ápr. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hell-ikon ***** válasza:

"akkor úgy mért nem rothad meg és mért nem lesz büdös? Főleg, ha még vizet is kell ráönteni."


Azért mert szellőzik és az aerob és anaerob baktériumok egyensúlyban vannak. Amint anaerob baktériumok kerülnek túlsúlyba, mert a komposzt nem tud "lélegezni", akkor van az, hogy egész bebüdösödik.

Ha megnézel egy normális, akár házilag (pl. raklapból, téglából rakott, v. akár drótkerítésből) készített komposztálót, akkor annak az oldalfalai rácsos szerkezetűek... ez direkt a szellőzést hivatott elősegíteni.


Valamelyik válaszoló írta azt, hogy faág nyesedéket -legyen az bármilyen vékony- ne tegyél bele. Én ezzel nem értek egyet. Nyugodtan bele lehet tenni, ez is segít egy laza szerkezetű, levegős komposzthalom kialakításában, így nem fog az egész befülledni. Ha csak fűnyesedékből állna a komposzt halom, akkor az úgy összetömörödhet önmagában, hogy befülled, levegőtlen lesz és máris kész a büdös, nyálkás akármi, amit jó eséllyel dobhatsz ki.


Egyébként ha sok fűkaszálékod van, akkor érdemes felezni, azaz felét zölden a komposztra dobni, felét pedig valahol kiterítve kiszárítani s majd úgy a komposztra dobni. Ezzel is a befülledést kerülöd el. De ha gugliban rákeresel nagyon sok cikket találhatsz a komposztálásáról mit, hogyan csinálj lépésről-lépésre leírva.


Nem olyan bonyolult dolog az, mint ahogy első gondolásra, ránézésre tűnik, véleményem szerint mindenképpen érdemes legalább 1x kipróbálni.

2011. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nyulaknak adjuk.
2011. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!