Kezdőoldal » Otthon » Kert » Le kell takarjuk télire a 3...

Le kell takarjuk télire a 3 éves fügefánk?

Figyelt kérdés
3 éves de nagyon lassan nől, idén hozott előszőr fügét de nem értek be. kb 70 cm magas most föld felett. Tavaszzal átlett ültetve mert korábbi helyét nem szerette ezen az új helyen megindult de még így is picike. Mi alapján dől el hogy takarni kell e télire ? kor vagy méret?

tegnap 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Ha megfagy mert fagyzugos helyen van akkor tökmindegy, 20 év múlva egy ház méretű fügefát nem tudsz majd letakarni.
tegnap 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évig letakartam, aztán akkora lett, hogy már nem tudtam.
tegnap 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az időjárás alapján dől el... Még esetleg a helye, ami belejátszik, mert védett helyen több fokkal melegebb van, mint mondjuk a ház másik oldalán. Vagy lejtő tetején nem nagyon szokott elfagyni soha, lejtő alján gyakran.

70 cm-est még érdemes takarni. Mert ha bejön véletlenül egy komoly hideg, és földig fagy, akkor jövőre nem lesz beért termése.

Nyilván nem most kell takarni, hanem csak felkészülni, és ha a települési előrejelzés -12-nél nagyobb hideget jósol, akkor gyorsan megcsinálni a takarást.

És a takarás nem az, hogy nejlont teszel rá, mert az nulla. Hosszú távon bajt okozol vele.

Jó lehet pl. kukoricaszár, vagy levéllel töltött raschelzsákok több oldalról rákötve, ami tárolja a meleget. (Egy karót persze a füge mellé kell ütni, nehogy a takarás letörje.) Még az is jó ilyen kis növénynél, hogy leütsz egy karót, és egy rossz kabátból csinálsz sátrat, ami megfogja a talajhőt, tehát nagy feleletet hozzátakarsz a fügédhez.

tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem ezt a "szigetelést" amit mondtok. Milyen meleget tart ott? A füge belülről fűtene vagy mi? Olyan mint amikor beszigetelik télire a vízcsapot. Ugyanúgy elfagy, mivel a szigetelés arra szolgál, hogy bent tartsa a hőt, de ha nincs ami hőt adjon, akkor max lassítja kicsit. A fügének túlsok hőtároló képessége nincs, hisz csak pár ág. Így nem értem mi értelme lenne.
tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4

A megfelelő szigetelés azt a meleget tárolja el, amit napközben magába gyűjt.

Egy rátekert rongy semmi, mert gyorsan áthűlik, ahogy írod, de ha a szigetelés sok levegőt tárol, sok külön "rekeszben" (pl. kukoricaszár, levelek), akkor így a füge több fokkal melegebb környezetben telel át, mint a kinti levegő. Ha pedig egy megfelelő anyagvastagságú "sátrat" készítünk, akkor ezzel pedig a talajhőből tudunk több fokot nyerni. Nem sokat, de az elfagyás vagy nem elfagyás nagyon gyakran csak tizedfokokon múlik.

Még a hó is kiváló szigetelőanyag. Ha ilyen kisebb növényt felkupacolunk hóval (akár úgy, hogy előtte lefektetve lesúlyozzuk), akkor a mi klímánkon garantáltan nem lesz elfagyás, mivel a havat is alulról a talaj melegíti.

tegnap 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!