Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes banán fámnak sárgulna...

Leviathans kérdése:

Cserepes banán fámnak sárgulnak a levelei ez a hidegtől van? Ha berakom a fűtőt házba javulni fog a helyzet?

Figyelt kérdés
tegnap 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon világosba teszed, akkor valószínű.

A banán rövid távon 0 fokig nem károsodik, de hosszú távon még a hűvös időben is, mivel a cserepes fajták trópusi eredetűek, aztán hidegben nem "működnek", és hosszabb idő alatt elhasználják a jó időben összegyűjtött anyagokat.

Viszont még van egy olyan, sok növényhez hasonlóan a banánnál is, hogy ha hidegről rakod melegre, akkor a hősokk miatt elbarnulhat egy csomó levele. Utána persze, ha jól tartod, magához tér, és az új levelei már szépek lesznek.

ma 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jelenleg még nem futok úgyhogy akkora nagy sokk szerintem nem lesz. De akkor jól értem hogy a tél elől rakjam be melegbe?

Ez a fa szerintem nem a fénytől sárgul mert ugyanott van ahol egész nyáron volt amikor sokkal több fény volt és most kezdett el sárgulni.

ma 07:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem a fénytől sárgul, mert nagyon fényigényes. A kevés fénytől (bent) inkább szokott sárgulni.

Van pár banánfajta, aminek a gyökere télálló, de amiket cserépen szoktak árulni, azok nem bírják kint a telet.

Szombattól már megint ilyen 7 fok körüli időket mondanak éjszakára, és az ilyenek miatt sárgult eddig is, valószínűleg.

ma 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!